Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 23. dubna 2019
logo

Slámohraní na kutnohorském předměstí Sedlec již klepe na dveře, slibuje pestrý a zajímavý program

Slámohraní na kutnohorském předměstí Sedlec již klepe na dveře, slibuje pestrý a zajímavý program
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 14.9.2018 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

Víkend plný her a slámy pro celou rodinu se uskuteční v Kutné Hoře-Sedlci ve dnech 15. – 16. září. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na obří hrad, bludiště a cyklodráhu, vše vystavěné z balíků slámy. Ale nejen to. V areálu bude znít živá country hudba, děti si budou moci vybrat z tvořivých dílniček, ve kterých se bude vyrábět ze slámy, a připravena pro ně bude také spousta her.

Samozřejmostí je bloudění ve slámovém bludišti, jízda na kolech v cyklodráze ze slámy a prolézání slámovým hradem. Bude se házet slamákem i střílet z luku, tančit kankán, k dispozici bude slámová pošta i fotokoutek, občerstvení a mnoho dalších atrakcí.

V sobotu v 19 hodin odstartuje letní kinomaraton, který divákům nabídne všechny tři díly filmové série Slunce, seno - SLÁMOHRANÍ bude pro rodiny s dětmi rozhodně příjemným zpestřením tohoto zářijového víkendu.

„Chceme s Lepším místem Kutnou Horu oživovat, přitahovat k ní pozornost a přilákat na SLÁMOHRANÍ jak místní obyvatele, tak návštěvníky z celé ČR,“ říká Petr Steklý. Kromě mnoha dalších aktivit pořádá Lepší místo na jaře a v období adventu v historickém centru Kutné Hory Cukrářské slavnosti, které se už potřetí setkaly s velkým ohlasem veřejnosti.

„Během prázdnin jsme přemýšleli nad tím, jakou další originální akci bychom mohli připravit na konec léta. Všude kolem sebe jsme viděli balíky slámy, a tak nás napadlo použít je jako stavební materiál.

A protože v Kutné Hoře sídlí bioelektrárna EC Kutná Hora, která Kutné Hoře dodává levné a ekologické teplo ze slámy, logickým krokem bylo oslovit je jako partnery. A tak vzniklo SLÁMOHRANÍ,“ dodává Petr Steklý z Lepšího místa.

„V rámci našeho podnikání a směřování nám jde o princip a smysl. Projekty Lepšího místa dělají lidem radost, mají na ně reálný dopad a učí je být aktivní. Nápad využít balíky slámy ještě před tím, než z nich vyrobíme teplo, nám přišel originální a velmi povedený, protože sláma poslouží hned dvakrát.

Nejdřív pro radost a potom ještě na výrobu tepla a energie,“ vysvětluje partnerství v projektu Petr Polívka, jednatel EC Kutná Hora.

SLÁMOHRANÍ začne v sobotu 15. 9. ve 13 hodin v Kutné Hoře-Sedlci (v místě konání Sedlecké poutě). Odpolední program potrvá do 19 hodin, pak bude plynule následovat letní kinomaraton s projekcí filmové série Slunce, seno. V neděli 16. 9. areál znovu ožije ve 13 hodin a program skončí v 19 hodin. Přijeďte se podívat na největší slámový svět v ČR. Těšíme se na vás!

Autor článku: pořadatelé
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM