Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 9. července 2020
logo

Skauti a skauti z celé republiky se sejdou v Kutné Hoře

Skauti a skauti z celé republiky se sejdou v Kutné Hoře
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 26.9.2014 v 13:00, Aktualizováno: 22.9.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Celostátní kolo Závodu vlčat a světlušek (tj. skautů a skautek do 11 let) se letos poprvé uskuteční v Kutné Hoře. Akce bude slavnostně zahájena 26.9. ve Vlašském dvoře (start 27.9. v ZŠ Žižkov v 8.00, zakončení a vyhlášení výsledků 28.9. v zahradách GASK od 9.30 do 11.30). Skupiny mladších skautů a skautek změří síly v mnoha disciplínách, zaměřených na fyzickou zdatnost i logickou úvahu.

Závodu se zúčastní zhruba 200 soutěžících. Bude se odehrávat nejen v centru města a v jeho nejbližším okolí, ale částečně také v tajuplném kutnohorském podzemí. Závod vlčat a světlušek je tradiční akce, kterou organizuje Junák - svaz skautů a skautek ČR. Uspořádáním celostátního kola byli tentokrát pověřeni skauti z Kutné Hory z prostého důvodu - v roce 2012 patřilo 1. místo právě kutnohorským skautkám. Symbolický rámec celého závodu je inspirován středověkým dolováním stříbra.

Soutěžní hlídky budou mít za úkol odhalit podvodníka, který okrádá krále i stát o drahocenný kov. Jejich úkolem je získat indicie, které povedou k dopadení padoucha a opětovnému nastolení pořádku. S hladkým průběhem pomáhá až 100 dobrovolníků z různých koutů republiky. 

 

Autor článku: kp
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Koronavirus nás nepoložil a jedeme dál! Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM