Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 19. srpna 2019
logo

Skauti a skauti z celé republiky se sejdou v Kutné Hoře

Skauti a skauti z celé republiky se sejdou v Kutné Hoře
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 26.9.2014 v 13:00, Aktualizováno: 22.9.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Celostátní kolo Závodu vlčat a světlušek (tj. skautů a skautek do 11 let) se letos poprvé uskuteční v Kutné Hoře. Akce bude slavnostně zahájena 26.9. ve Vlašském dvoře (start 27.9. v ZŠ Žižkov v 8.00, zakončení a vyhlášení výsledků 28.9. v zahradách GASK od 9.30 do 11.30). Skupiny mladších skautů a skautek změří síly v mnoha disciplínách, zaměřených na fyzickou zdatnost i logickou úvahu.

Závodu se zúčastní zhruba 200 soutěžících. Bude se odehrávat nejen v centru města a v jeho nejbližším okolí, ale částečně také v tajuplném kutnohorském podzemí. Závod vlčat a světlušek je tradiční akce, kterou organizuje Junák - svaz skautů a skautek ČR. Uspořádáním celostátního kola byli tentokrát pověřeni skauti z Kutné Hory z prostého důvodu - v roce 2012 patřilo 1. místo právě kutnohorským skautkám. Symbolický rámec celého závodu je inspirován středověkým dolováním stříbra.

Soutěžní hlídky budou mít za úkol odhalit podvodníka, který okrádá krále i stát o drahocenný kov. Jejich úkolem je získat indicie, které povedou k dopadení padoucha a opětovnému nastolení pořádku. S hladkým průběhem pomáhá až 100 dobrovolníků z různých koutů republiky. 

 

Autor článku: kp
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM