Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 18. září 2019
logo

Šestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věc

Šestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věc
Foto: ŽBB
 
Publikováno: 29.5.2019 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

Tato velká multižánrová a charitativní akce na podporu integrovaného dětského tábora organizace Cesta životem bez bariérse konala  25. 5.  od 13.00 až do večera na velké louce za rybníkem Zbožňov u obce Senetín nedaleko Kutné Hory.

Její motto hovoří jasně: „Vždy lze začít skutečně pomáhat…“  Pořadatelé (Organizace Cesta životem bez bariér, společnost VOTAS a  (mediální agentura Dialog Media) ve spolupráci s dalšími subjekty a dobrovolníky se každoročně snaží o zajištění nových divadelních a hudebních vystoupení  - od sólistů až po velká pěvecká tělesa v různých žánrech.

Nemůže chybět ani  tombola, soutěže pro děti včetně dalšího doprovodného programu pro všechny a skvostné občerstvení. Na Festivalu na zelené louce je vše dobrovolné. I vstupné je dobrovolné.

„Všichni najdou nedaleko obce Senetín vskutku bohatý program a hlavně zažijí atmosféru, kterou lze jen poznat na vlastní kůži,“ zmínila s úsměvem organizátorka Petra Hnátová ze spolku Cesta životem bez bariér

.„Každý rok se snažíme bavit návštěvníky hodnotným programem, pestrými vystoupeními a aktivitami. Jsme moc rádi, že letos přijal mimo jiné účast na festivalu skladatel a zpěvák Ivan Hlas se svým triem. Je pro náš festival velká čest a radost.

Pevně věřím, že i pro naše stálé i nové návštěvníky,“ pokračuje další organizátor Pavel Mojžíš. Celá benefice se koná uprostřed táborové základny, v krásném prostoru na louce mezi lesem a rybníkem.

Táborová základna funguje pro různá setkání v rámci roku a dětské tábory určené primárně pro integrované akce.Tedy akce, kde jsou na pobytu zdravé děti a zároveň děti s handicapem.

„Díky výtěžku z dobrovolného vstupného, bohaté tomboly a občerstvení máme na táboře postupně zajištěné potřebné základní věci jako například teplou vodu pro děti, nová okna, která byla v kritickém stavu, desítky metrů zpevněných cestiček pro lepší pohyb dětí na vozíčku, opravené chatky a mnoho dalšího,“ doplňuje za organizátory Stanislava Hrstková.   

A tak se na zelené louce  střídal folk v podání kapely Walerie, mnoho hudebních stylů energického uskupení ZUŠ-BAND orchestru Základní umělecké školy J. L. Dusíka z Čáslavi, propracované skladby z filmů, ale i jazz s lidovkami v podání pěveckého sboru ACORD MOTOL, již zmíněný Ivan Hlas s Jaroslavem „Olinem“ Nejezchlebou a Norbim Kovácsem.

Naprosto výjimečný muzikant Honza Jareš, který v posledních měsících bourá české hitparády, v neposlední řadě ikona nejen kutnohorského regionu v podání kapely Vesper, atd.

Děti potěšil klaun, jízda na kole, mnoho soutěží, všechny vtipný moderátor Tomáš Fíla, který se sžil s festivalem natolik, že patří k základním stavebním kamenům této každoroční akce na zelené louce.

Doprovodný program pamatoval na všechny příchozí: Projíďky na koni, dílničky pro malé i velké, dekorace keramiky, malování na obličej, výroba ručního papíru, květiny z papíru, výroba ptáčků ze dřeva, dekorace textilií, hlavolamy, soutěže, galerie řemesel, trampolína a velká dětská tombola, výstava od ZUŠ J. L. Dusíka z Čáslavi.

Kdo tuto atmosféru jednou okusil, vrací se pravidelně. Ne vždy a ne tak přitažlivě se  daří propojit příjemné s užitečným, lidským, prospěšným tak, jako „na zelené louce u Senetína“

FotogalerieŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věc
Autor článku: Redakce OK, autor fotogalerie: ŽBB
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM