Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 4. srpna 2020
logo

Šestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věc

Šestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věc
Foto: ŽBB
 
Publikováno: 29.5.2019 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

Tato velká multižánrová a charitativní akce na podporu integrovaného dětského tábora organizace Cesta životem bez bariérse konala  25. 5.  od 13.00 až do večera na velké louce za rybníkem Zbožňov u obce Senetín nedaleko Kutné Hory.

Její motto hovoří jasně: „Vždy lze začít skutečně pomáhat…“  Pořadatelé (Organizace Cesta životem bez bariér, společnost VOTAS a  (mediální agentura Dialog Media) ve spolupráci s dalšími subjekty a dobrovolníky se každoročně snaží o zajištění nových divadelních a hudebních vystoupení  - od sólistů až po velká pěvecká tělesa v různých žánrech.

Nemůže chybět ani  tombola, soutěže pro děti včetně dalšího doprovodného programu pro všechny a skvostné občerstvení. Na Festivalu na zelené louce je vše dobrovolné. I vstupné je dobrovolné.

„Všichni najdou nedaleko obce Senetín vskutku bohatý program a hlavně zažijí atmosféru, kterou lze jen poznat na vlastní kůži,“ zmínila s úsměvem organizátorka Petra Hnátová ze spolku Cesta životem bez bariér

.„Každý rok se snažíme bavit návštěvníky hodnotným programem, pestrými vystoupeními a aktivitami. Jsme moc rádi, že letos přijal mimo jiné účast na festivalu skladatel a zpěvák Ivan Hlas se svým triem. Je pro náš festival velká čest a radost.

Pevně věřím, že i pro naše stálé i nové návštěvníky,“ pokračuje další organizátor Pavel Mojžíš. Celá benefice se koná uprostřed táborové základny, v krásném prostoru na louce mezi lesem a rybníkem.

Táborová základna funguje pro různá setkání v rámci roku a dětské tábory určené primárně pro integrované akce.Tedy akce, kde jsou na pobytu zdravé děti a zároveň děti s handicapem.

„Díky výtěžku z dobrovolného vstupného, bohaté tomboly a občerstvení máme na táboře postupně zajištěné potřebné základní věci jako například teplou vodu pro děti, nová okna, která byla v kritickém stavu, desítky metrů zpevněných cestiček pro lepší pohyb dětí na vozíčku, opravené chatky a mnoho dalšího,“ doplňuje za organizátory Stanislava Hrstková.   

A tak se na zelené louce  střídal folk v podání kapely Walerie, mnoho hudebních stylů energického uskupení ZUŠ-BAND orchestru Základní umělecké školy J. L. Dusíka z Čáslavi, propracované skladby z filmů, ale i jazz s lidovkami v podání pěveckého sboru ACORD MOTOL, již zmíněný Ivan Hlas s Jaroslavem „Olinem“ Nejezchlebou a Norbim Kovácsem.

Naprosto výjimečný muzikant Honza Jareš, který v posledních měsících bourá české hitparády, v neposlední řadě ikona nejen kutnohorského regionu v podání kapely Vesper, atd.

Děti potěšil klaun, jízda na kole, mnoho soutěží, všechny vtipný moderátor Tomáš Fíla, který se sžil s festivalem natolik, že patří k základním stavebním kamenům této každoroční akce na zelené louce.

Doprovodný program pamatoval na všechny příchozí: Projíďky na koni, dílničky pro malé i velké, dekorace keramiky, malování na obličej, výroba ručního papíru, květiny z papíru, výroba ptáčků ze dřeva, dekorace textilií, hlavolamy, soutěže, galerie řemesel, trampolína a velká dětská tombola, výstava od ZUŠ J. L. Dusíka z Čáslavi.

Kdo tuto atmosféru jednou okusil, vrací se pravidelně. Ne vždy a ne tak přitažlivě se  daří propojit příjemné s užitečným, lidským, prospěšným tak, jako „na zelené louce u Senetína“

FotogalerieŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věcŠestý ročník festivalu Na Zelené louce potěšil, pobavil i podpořil dobrou věc
Autor článku: Redakce OK, autor fotogalerie: ŽBB
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Koronavirus nás nepoložil a jedeme dál! Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM