Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pátek, 24. ledna 2020
logo

Rekonstrukce objektu v Kutné Hoře odkryla řadu unikátních prvků

Rekonstrukce objektu v Kutné Hoře odkryla řadu unikátních prvků
Foto: Monika Pravdová
 
Publikováno: 25.4.2016 v 13:00, Aktualizováno: 18.4.2016 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

K nejvýznamnějším historickým domům v Kutné Hoře patří budova arciděkanství čp. 1, která sídlí v těsné blízkosti kostela sv. Jakuba. Dům s gotickými sklepy, pozdně barokní fasádou, pochází z let 1594 – 1595. Obnovu místností u západního průčelí v prvním patře arciděkanství v Kutné Hoře, které měly vážné statické problémy, má Římskokatolická farnost – arciděkanství v plánu dokončit ještě v letošním roce.

„Původní hrázděnou konstrukci se podařilo v loňském roce staticky zajistit,“ uvedla Soňa Telecká z technické správy památek ŘKF – arciděkanství Kutná Hora.

V průběhu stavby se podařilo zachytit řadu významných původních prvků. „Objeveny byly hodnotné dřevěné stropy a trámy, které budou zrestaurovány. V jedné z místnosti bude sejmut omítaný strop a přiznán dřevěný. Nechali jsme udělat restaurátorský průzkum omítek. Zachyceny byly hodnotné malby, které máme v plánu přiznat v ostěních oken,“ konstatovala Soňa Telecká s tím, že Římskokatolická farnost arciděkanství Kutná Hora má v plánu prezentovat a přiznat historický vývoj jednotlivých etap - raně barokní strop, barokní malby a hrázděnou konstrukci, která pochází ze staršího období.

Pod podlahou zůstanou zakonzervovány i zachované zbytky srubu. Součástí prací bude i výměna oken a obnova dveří.

FotogalerieRekonstrukce objektu v Kutné Hoře odkryla řadu unikátních prvkůRekonstrukce objektu v Kutné Hoře odkryla řadu unikátních prvkůRekonstrukce objektu v Kutné Hoře odkryla řadu unikátních prvkůRekonstrukce objektu v Kutné Hoře odkryla řadu unikátních prvkůRekonstrukce objektu v Kutné Hoře odkryla řadu unikátních prvkůRekonstrukce objektu v Kutné Hoře odkryla řadu unikátních prvků
Autor článku: Monika Pravdová, autor fotogalerie: Monika Pravdová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM