Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pátek, 23. srpna 2019
logo

Rekonstrukce objektu v Kutné Hoře odkryla řadu unikátních prvků

Rekonstrukce objektu v Kutné Hoře odkryla řadu unikátních prvků
Foto: Monika Pravdová
 
Publikováno: 25.4.2016 v 13:00, Aktualizováno: 18.4.2016 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

K nejvýznamnějším historickým domům v Kutné Hoře patří budova arciděkanství čp. 1, která sídlí v těsné blízkosti kostela sv. Jakuba. Dům s gotickými sklepy, pozdně barokní fasádou, pochází z let 1594 – 1595. Obnovu místností u západního průčelí v prvním patře arciděkanství v Kutné Hoře, které měly vážné statické problémy, má Římskokatolická farnost – arciděkanství v plánu dokončit ještě v letošním roce.

„Původní hrázděnou konstrukci se podařilo v loňském roce staticky zajistit,“ uvedla Soňa Telecká z technické správy památek ŘKF – arciděkanství Kutná Hora.

V průběhu stavby se podařilo zachytit řadu významných původních prvků. „Objeveny byly hodnotné dřevěné stropy a trámy, které budou zrestaurovány. V jedné z místnosti bude sejmut omítaný strop a přiznán dřevěný. Nechali jsme udělat restaurátorský průzkum omítek. Zachyceny byly hodnotné malby, které máme v plánu přiznat v ostěních oken,“ konstatovala Soňa Telecká s tím, že Římskokatolická farnost arciděkanství Kutná Hora má v plánu prezentovat a přiznat historický vývoj jednotlivých etap - raně barokní strop, barokní malby a hrázděnou konstrukci, která pochází ze staršího období.

Pod podlahou zůstanou zakonzervovány i zachované zbytky srubu. Součástí prací bude i výměna oken a obnova dveří.

FotogalerieRekonstrukce objektu v Kutné Hoře odkryla řadu unikátních prvkůRekonstrukce objektu v Kutné Hoře odkryla řadu unikátních prvkůRekonstrukce objektu v Kutné Hoře odkryla řadu unikátních prvkůRekonstrukce objektu v Kutné Hoře odkryla řadu unikátních prvkůRekonstrukce objektu v Kutné Hoře odkryla řadu unikátních prvkůRekonstrukce objektu v Kutné Hoře odkryla řadu unikátních prvků
Autor článku: Monika Pravdová, autor fotogalerie: Monika Pravdová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM