Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 26. května 2019
logo

První ze dvou skupin ochotnického spolku ATAKDÁL se představila divákům

První ze dvou skupin ochotnického spolku ATAKDÁL se představila divákům
Foto: ZN
 
Publikováno: 28.2.2019 v 7:00
Rubrika: Zpravodajství

Čáslavský ochotnický spolek ATAKDÁL, respektive jedna z jeho dvou skupin pod režisérským vedením paní Kláry Fidlerové, se V NEDĚLI 24. ÚNORA POPRVÉ PŘEDSTAVILA MÍSTNÍM DIVÁKŮM.

Stalo se tak v téměř vyprodaném Dusíkově divadle, kde ochotničtí herci představili poloautorskou hru Malá princezna, jejíž ztvárnění, stejně jako herecké výkony, se setkaly s velkým oceněním nejen samotných diváků, ale i autora knižní předlohy Jána Uličianského, který se na premiéru hry přijel podívat až z Bratislavy a rozhodně nelitoval. Byl spokojen jak s výkony herců, tak i s celkovým ztvárněním a vyzněním hry.

Vzhledem k poměrně početnému hereckému souboru byl ATAKDÁL již při svém vzniku prakticky rozdělen na dvě skupiny, z nichž každá se rozhodla nastudovat jiné představení.

Zatímco jedna ze skupin se divákům představila již 24. února, druhou část souboru čeká PRVNÍ VELKÁ PREMIÉRA V PÁTEK 1. BŘEZNA, kdy vystoupí v rámci slavnostního večera ke 150. výročí otevření Dusíkova divadla.

Pro tuto příležitost si vybrali hru Františka Věnceslava Jeřábka Cesty veřejného mínění, kterou bylo divadlo před uvedenou dobou otevřeno. Vzhledem k původní délce hry jde ale jen o přibližně hodinový fragment, v němž jsou zachovány původní hlavní dějové linie i charakter postav.

Pro čáslavské ochotníky bude toto vystoupení o to slavnostnější, že svým způsobem mohou přispět k uctění svých předků, kteří v Dusíkově divadle působili před půldruhým stoletím.

Navíc se stanou "předskokany" představení Záskok Žižkovského divadla Járy Cimrmana, které celou slavnost více než důstojně zakončí.  Více o spolku na www.atakdal.cz.

FotogaleriePrvní ze dvou skupin ochotnického spolku ATAKDÁL se představila divákůmPrvní ze dvou skupin ochotnického spolku ATAKDÁL se představila divákůmPrvní ze dvou skupin ochotnického spolku ATAKDÁL se představila divákůmPrvní ze dvou skupin ochotnického spolku ATAKDÁL se představila divákůmPrvní ze dvou skupin ochotnického spolku ATAKDÁL se představila divákůmPrvní ze dvou skupin ochotnického spolku ATAKDÁL se představila divákůmPrvní ze dvou skupin ochotnického spolku ATAKDÁL se představila divákům
Autor článku: ZN, autor fotogalerie: ZN
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM