Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 6. července 2020
logo

První prohlídková trasa kutnohorského Hrádku přístupná i bez průvodce

První prohlídková trasa kutnohorského Hrádku přístupná i bez průvodce
Foto: E. Dvorská
 
Publikováno: 19.4.2019, Aktualizováno: 18.4.2019 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

V Českém muzeu stříbra přichystali novinku pro letošní turistickou sezónu. Dosud bylo možné navštívit první okruh pouze jako organizovaná skupina v doprovodu průvodce. Pro letošní turistickou sezónu už to neplatí. Expozice si mohou návštěvníci prohlédnout i individuálně.

„O této změně jsme jednali již delší dobu,“ prozradila ředitelka muzea PhDr. Světlana Hrabánková. „Bylo ale nutné vše důkladně zvážit z provozního i ekonomického hlediska. Nakonec jsme se rozhodli změnu zrealizovat. Věříme, že přinese vyšší návštěvnost objektu,“ doplnila.

„Tuto novinku jsme zrealizovali z několika důvodů,“ uvedl vedoucí průvodců Vojtěch Vörös. „Individuální prohlídky jsou běžné v zahraničí, turisté tak mohou věnovat expozici tolik času, kolik chtějí – od desítek minut až po několik hodin.

Rádi bychom také, aby této nabídky využili například návštěvníci, kteří mají čas při čekání na prohlídku dolu,“ dodal Vörös.

Návštěvník, který chce navštívit první okruh, vstupuje do objektu přes pokladnu. Po zakoupení vstupenky je mu zapůjčen text s podrobnými informacemi. Ty jsou rozčleněny dle samotné trasy a textové celky, stejně jako jednotlivá zastavení v expozici, jsou označeny čísly.

První okruh se věnuje vývoji Kutné Hory od jejích počátků až po dobu, kdy dosáhla své největší slávy a stala se nejvýznamnějším městem království. V prvním patře mohou návštěvníci obdivovat například unikátní srubovou místnost, tzv. Komnatu pana Jana Smíška.

Ta vznikla na konci 15. století při přestavbě objektu Janem Smíškem z Vrchovišť. Představuje ojediněle dochovaný typ komnaty tohoto druhu z přelomu období pozdní gotiky a renesance.

Expozice sestává z osmi samostatných síní a sálů, které jsou nabité zajímavými exponáty a informacemi, přesvědčte se sami.

Autor článku: Edita Dvorská
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidiKoronavirus nás nepoložil a jedeme dál!
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM