Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 20. ledna 2019
logo

První miminko letošního roku se v čáslavské porodnici narodilo 1. ledna

První miminko letošního roku se v čáslavské porodnici narodilo 1. ledna
Foto: zak
 
Publikováno: 10.1.2018 v 7:00
Rubrika: Čáslav

S příchodem nového roku se pojí jak tradice, vycházející z bohaté historie, tak ale i některé zvyky novodobé. Jedním z obyčejně netrpělivě očekávaných okamžiků je i narození prvního novoročního miminka – ať již v rámci celé republiky nebo v jednotlivých městech. Zatímco menší porodnice se leckdy prvního novorozence dočkají až několik dní po začátku roku, ta čáslavská letos mohla slavit již 1. ledna. Těsně před osmou hodinou večerní zde prvně na svět zakřičel malý Eduard Svoboda.

Eduarda, který se stal mediální hvězdou již v prvních hodinách svého života, a jeho maminku přišli do porodnice navštívit také představitelé vedení města – starosta inženýr Jaromír Strnad a místostarosta magistr Daniel Mikš. S sebou, jak se v takových případech sluší, samozřejmě přinesli i drobný dárek, který miminku poslouží v prvním období jeho života.

Malý Eduard se narodil mamince Karolíně Štěpánkové a tatínkovi Vladislavu Svobodovi jako první dítě do rodiny. Svůj domov najde v Kutné Hoře, kam se jeho rodiče z Čáslavi přestěhovali jen několik dnů před jeho příchodem na svět. Po narození vážil 3,3 kilogramů a měřil 49 centimetrů. Jak prozradila jeho maminka, je chlapeček zdravý. Přejme tedy jak jemu, tak i jeho rodině do dalšího života mnoho štěstí, zdraví a radosti.

Čáslavská porodnice slouží nejen maminkám z města samotného, ale její zázemí vyhledávají rodičky z poměrně širokého okolí. Také proto mohou ve statistikách za minulý rok figurovat vysoká čísla – a to celkem 477 porodů a díky třem případů narození dvojčat také 480 dětí, které jejich matky prvně objaly právě v Čáslavi. Vedení porodnice i celé čáslavské nemocnice věří, že se i v tomto roce podaří přivést zde na svět mnoho zdravých dětí.

Autor článku: zak
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Na Jana Palacha vzpomínali na stejnojmenné základní škole, pojmenování nese teprve od roku 2014Klub důchodců vstupuje do roku 2019 s bohatým programem Výjezdy profesionálních i dobrovolných hasičů našeho regionu v období od 10. do 15. 1. 2019Kutnohorská radnice udělala další krok k vyšší transparentnosti
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM