Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 18. června 2019
logo

První den roku tradičně vystupují k vrcholu Kaňku

První den roku tradičně vystupují k vrcholu Kaňku
Foto: F. Novák
 
Publikováno: 7.1.2019 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Lidé, kteří mají rádi pohyb, nové výzvy, poznatky, přírodu, krajinu se soustřeďují i v kutnohorském odboru Zeměpisného a vlastivědného sdružení, v jehož čele stojí Dr. Zdeněk Lipský, člověk fundovaný a zapálený pro věc.

Jako již tradičně, i letos se tato parta nadšenců vydala na první vycházku roku 2019 hned v první den a směřovala k vrcholu Kaňku nad Kutnou Horou. Na stránkách „Sdružení“ jsem našel malou fotogalerii z této akce (snímky jsou dílem F. Nováka) i s výstižnými popisy:

Vy si je můžete prohlédnout díky vstřícnosti „Sdružení“ i na našich stránkách a sami odhadovat (není to nic obtížného), který text ke kterému obrázku patří: Scházíme se v obvyklou dobu na obvyklém místě... jdeme kolem Loreckého rybníčku... kolem zeleného fotbalového hřiště v Lorci... posléze kolem ovcí, které se staly součástí kutnohorské příměstské krajiny... za chvíli dosahujeme okraje Macháčkova háje.

Město jsme nechali za zády... výstup zpestřují tabule naučné stezky, zde poměříme své schopnosti s délkou skoku některých zvířat... na Kalvárii vrcholové foto s aktivní církvickou skupinou... a pod Kalvárií již tradiční ochutnávka domácích bylinných likérů a novoroční přípitek... v Havířské boudě máme zamluvený salónek... venku se mezitím stmívá a rozhledna září do první noci nového roku.

FotogaleriePrvní den roku tradičně vystupují k vrcholu KaňkuPrvní den roku tradičně vystupují k vrcholu KaňkuPrvní den roku tradičně vystupují k vrcholu KaňkuPrvní den roku tradičně vystupují k vrcholu KaňkuPrvní den roku tradičně vystupují k vrcholu KaňkuPrvní den roku tradičně vystupují k vrcholu KaňkuPrvní den roku tradičně vystupují k vrcholu Kaňku
Autor článku: Vítězslav Hospes, autor fotogalerie: F. Novák
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM