Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 19. srpna 2019
logo

Provoz na hlavním tahu mezi Čáslaví a Kolínem má být obnoven dříve, již začátkem prosince

Provoz na hlavním tahu mezi Čáslaví a Kolínem má být obnoven dříve, již začátkem prosince
Foto: Monika Pravdová
 
Publikováno: 2.12.2015 v 7:00, Aktualizováno: 27.11.2015 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Již v první polovině prosince letošního roku, tedy s předstihem oproti schválenému termínu, předpokládá investor, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), zprovoznění silničního mostu mezi Hlízovem a Malínem. Jeho rekonstrukce, která si vyžádala od 1. srpna úplnou uzavírku silnice I/38 na trase Čáslav – Kolín i omezení na železniční trati, byla původně plánována do konce roku. „Stavební práce probíhají podle schváleného harmonogramu s rezervou v časovém plánu,“ uvedl tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Mgr. Jan Studecký, kterému jsme položili několik otázek.

Po dobu uzavírky některé úseky objízdných tras trpí velkým náporem dopravy a jsou poškozeny – například kruhový objezd na Kaňku. Počítá ŘSD nějakým způsobem s náhradou či nápravou škod?

Bohužel jakákoli uzavírka takto zatížené silnice znamená snížení komfortu dopravy zejména v jejím nejbližším okolí. Naší maximální snahou je takovéto negativní dopady co nejvíce potlačit či úplně eliminovat, jako například co nejvíce urychlit postup prací při rekonstrukci mostu a zmírnit tak kratší dobou trvání uzavírky komplikace, jež působí převedení dopravy na objízdné trasy.

Před vlastní uzavírkou a převedením dopravy na objízdné trasy byla provedena důkladná prohlídka a pasport komunikací na objízdné trase a stejně tak bude provedeno a následně porovnáno po ukončení předmětné uzavírky. Na základě následného jednání s příslušnými správci budou vyhodnoceny úseky a budou provedeny opravy objízdných tras, jež byly poškozeny nad rámec běžného užívání.

Počátek listopadu byl předpokládaným termínem k předání staveniště malínského nadjezdu. Jaká je aktuální situace?

K dnešnímu dni, tj. 25. 11., můžeme aktuálně uvést, že probíhají finální fáze celkového vyhodnocení nabídek uchazečů v otevřeném výběrovém řízení na zhotovitele stavby s využitím doposud nestandartního řízení formou Design & Build.

Rozeslání oznámení o výběru nejvhodnější nabídky již proběhlo, a v případě uplynutí zákonných lhůt bez podání námitek či odvolání je naším reálným předpokladem ukončit výběrové řízení podpisem smlouvy s vítězným uchazečem cca v polovině prosince 2015.

Už jsou známy výsledky analýz odebraných vzorků z náspů malínského nadjezdu?

Doposud nejsou ještě známy přesné výsledky chemického složení odebraných vzorků z různých oblastí náspů, kdy jsou prováděny chemické analýzy: As, Sb, Cd, Pb, Cu, Zn v sušině; rozklad HNO3+3 HCl, stanovení koncentrace As v sušině při rozkladu lučavkou královskou, chemické analýzy detekce azbestu a chemické analýzy dle vyhl. 294/2005 Sb. Aktuálně jsou sumarizovány podklady pro provedení závěrečné zprávy a detailního vyhodnocení výsledků těchto specializovaných činností.

Lze už předběžně stanovit termín uzavírky malínského nadjezdu?

Přesné stanovení termínu uzavírky není stále možné, neboť jak je uvedeno výše není doposud stále ještě ukončeno otevřené výběrové řízení na zhotovitele stavby a zároveň je do doby doplnění nově požadovaných podkladů (výsledky průzkumu možnosti výskytu materiálů zatížených arsenem a dalšími těžkými kovy včetně jejich sloučenin na stavbě dle požadavků KHS Kutná Hora a v případě kladných výsledků navržení dalšího postupu při ochraně zdraví obyvatel a pracovníků při realizaci stavby ve smyslu požadavků zákona č. 258/2000., o ochraně veřejného zdraví a navazujícího zákoníku práce včetně nového závazného stanoviska KHS Kutná Hora) přerušeno řízení o prodloužení platnosti stavebního povolení.

V pondělí 30. listopadu, tedy již po uzávěrce novin, byla do malínské sokolovny svolána informativní schůzka k rekonstrukci malínského nadjezdu, kde zástupci ŘSD měli odpovídat na dotazy občanů. Pokud zazní nové informace, budeme o nich informovat v příštím vydání týdeníku Obzory Kutnohorska.

 

Autor článku: Monika Pravdová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM