Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 26. května 2019
logo

Proměny Kutné Hory ve fotografiích – 7: Tylův dům

Proměny Kutné Hory ve fotografiích – 7: Tylův dům
ANENSKÉ NÁMĚSTÍ, ZANIKLÝ DŮM ČP. 353, KOLEM ROKU 1930: Gotický dům se srubovou místností byl zbořen v roce 1981. V popředí stojí socha sv. Anny, která byla od roku 1966 uložena v kutnohorském muzeu. V září 2012 byla zrestaurovaná socha umístěna zpětFoto: ČMS Kutná Hora
 
Publikováno: 24.8.2015 v 13:00, Aktualizováno: 18.8.2015 v 11:00
Rubrika: Zpravodajství

Proměny Kutné Hory ve fotografiích je název zajímavé výstavy, která je od 8. července k vidění v Tylově domě v Kutné Hoře. Srovnání historických pohledů na město, malebná zákoutí, ulice v centru města plné malých obchodů, před kterými hrdě pózují živnostníci, v porovnání se záběry ze současnosti nutí k zamyšlení, vybízejí k zastavení v dnešním uspěchaném čase. Výstava je pořádána v rámci oslav 20. výročí zapsání Kutné Hory na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

“Rozdělena je do dvou částí. První se zaměřuje na nejstarší podobu města, památkové objekty, ulice a dnes již zaniklé domy. Druhá část snímků pochází z 20. - 60. let 20. století,” řekla autorka výstavy Eva Entlerová z knihovny ČMS.

Proměny Kutné Hory ve fotografiích – 7: Tylův dům
Foto: ČMS Kutná Hora

Ve spolupráci s Českým muzeum stříbra, z jehož archivu fotografie pocházejí, jsme pro čtenáře Obzorů Kutnohorska připravili malou ochutnávku výstavy a vybrané dvojice fotografií budeme postupně uveřejňovat. Jak se vám proměna města líbí? Uvítáme i poznatky a vzpomínky z vyprávění pamětníků. Nejzajímavější dopisy uveřejníme. Pište na adresu redakce, využít můžete e-mail redakce@obzorykutnohorska.cz. Výstavu v Tylově domě v Kutné Hoře je možné navštívit až do 24. 10., otevřena je od úterý do soboty vždy od 10 do 16 hodin.

 

Autor článku: Monika Pravdová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM