Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 18. června 2019
logo

Projekt lesních školek v Kutné Hoře, Kolíně a Poděbradech: Babičko, dědečku, zazpíváme Vám pro radost

Projekt lesních školek v Kutné Hoře, Kolíně a Poděbradech: Babičko, dědečku, zazpíváme Vám pro radost
Foto: tz
 
Publikováno: 9.10.2018 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

Kutná Hora, 5. 10. 201. Propojit dětský svět se světem babiček a dědečků. Odstranit předsudky spojené se stářím a naučit děti pozitivně vnímat všechny etapy lidského života.

Setřít hranice mezi světem nejmladších a nejstarších a umožnit dětem i seniorům prožít společně příjemné chvilky. O to jde v projektu „Babičko, dědečku, zazpíváme Vám pro radost“ tří lesních školek v Kutné Hoře, v Kolíně a v Poděbradech, které má pod svými křídly obecně prospěšná společnost Prostor +.

„V rámci Mezinárodního dne seniorů jsme s dětmi z naší Školky v zahradě navštívili Domov Barbora pro seniory, kde jsme si společně s jeho obyvateli užili příjemný čas a předali také dárečky, které jsme s dětmi vyráběli. Hrálo se, zpívalo a veselilo.

Radost byla oboustranná a návštěva to zaručeně nebyla poslední,“ říká vedoucí kutnohorské lesní školky Adéla Richterová.

Děti se na oslavu připravovaly o prázdninách a celé září. A protože to jsou děti z lesních školek, vyrobily pro babičky a dědečky dárky z přírodnin, které nasbíraly v lese.

„Projekt Babičko, dědečku zazpíváme Vám pro radost, který byl podpořen v rámci programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ od NF Tesco, splnil svůj cíl. Vytvořil prostor pro mezigenerační setkání, které povede k další dlouhodobé spolupráci mezi domovy seniorů a lesními školkami, k setkávání našich nejmladších a nejstarších,“ upřesňuje Eva Píšová, ředitelka vzdělávací sekce Prostor +.

„Velmi děkujeme za podporu a těšíme se na další podobné projekty a hlavně na další pravidelná setkání dětí ze Školky v zahradě a babiček a dědečků z kutnohorského Domova Barbora,“ uzavírá s nadšením Adéla Richterová.

Autor článku: Kamila Drtilová, PR manažerka
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM