Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 18. června 2019
logo

Projekt „Abeceda peněz“ na ZŠ Sadová Čáslav: Výtěžek je určen na školní výlet

Projekt „Abeceda peněz“ na ZŠ Sadová Čáslav: Výtěžek je určen na školní výlet
Foto: tz
 
Publikováno: 29.9.2018, Aktualizováno: 27.9.2018 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Od začátku letošního roku jsou dvě třídy Základní školy Čáslav Sadová 1756, konkrétně 4.B a 5.B, zapojeny do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“. Děti rozvíjejí svoji finanční gramotnost prostřednictvím nejen přednášek a exkurzí, ale především vlastním podnikáním „nanečisto“.

Jak to začalo? Ve čtvrtek 6. září navštívili zástupci České spořitelny obě třídy, aby žáky seznámili se základními pojmy z oboru finančnictví a předali zástupcům obou tříd peněžní půjčku ve výši 3000 Kč jako základní kapitál pro jejich podnikání.

V pátek 7. září se pak žáci vydali na pobočku České spořitelny v Čáslavi, kde je čekala exkurze, při které si zkusili vložit i vybrat hotovost prostřednictvím bankomatu, seznámili se s ochrannými prvky bankovek české měny a cizích měn, spočítali peníze prostřednictvím počítačky kovových mincí, atd.

A teď podnikatelský záměr! Třída 4.B založila firmu Anglické hvězdy a rozhodla se natočit a vydat originální CD s anglickými říkadly a písničkami doplněné sešitem omalovánek k jednotlivým říkadlům.

Třída 5.B nazvala svou firmu Skrblíci a zaměřila se na výrobu vánočních dekorací a předmětů, které ozdobí domovy všech zákazníků v čase adventním. Obě třídy se pak rozhodly, že čistý výdělek z prodeje bude využit na školní výlet na konci roku.

Nyní to důležité – obě třídy budou své výrobky prodávat veřejnosti na Jarmarku, který se uskuteční přímo na pobočce České spořitelny v Čáslavi. Třída 4.B nabídne svůj produkt v pondělí 26. listopadu v čase od 14.00 – 17.00 hodin, třída 5.B pak ve středu 28. listopadu v ten samý čas.

Prodej bude obohacen o občerstvení a kulturní vystoupení. Všichni jste srdečně zváni – přijďte nás podpořit v podnikatelském snažení!

Autor článku: Mgr. Linda Johanidesová, Mgr. Ilona Thaherová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM