Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 18. října 2018
logo

Projekt „Abeceda peněz“ na ZŠ Sadová Čáslav: Výtěžek je určen na školní výlet

Projekt „Abeceda peněz“ na ZŠ Sadová Čáslav: Výtěžek je určen na školní výlet
Foto: tz
 
Publikováno: 29.9.2018, Aktualizováno: 27.9.2018 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Od začátku letošního roku jsou dvě třídy Základní školy Čáslav Sadová 1756, konkrétně 4.B a 5.B, zapojeny do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“. Děti rozvíjejí svoji finanční gramotnost prostřednictvím nejen přednášek a exkurzí, ale především vlastním podnikáním „nanečisto“.

Jak to začalo? Ve čtvrtek 6. září navštívili zástupci České spořitelny obě třídy, aby žáky seznámili se základními pojmy z oboru finančnictví a předali zástupcům obou tříd peněžní půjčku ve výši 3000 Kč jako základní kapitál pro jejich podnikání.

V pátek 7. září se pak žáci vydali na pobočku České spořitelny v Čáslavi, kde je čekala exkurze, při které si zkusili vložit i vybrat hotovost prostřednictvím bankomatu, seznámili se s ochrannými prvky bankovek české měny a cizích měn, spočítali peníze prostřednictvím počítačky kovových mincí, atd.

A teď podnikatelský záměr! Třída 4.B založila firmu Anglické hvězdy a rozhodla se natočit a vydat originální CD s anglickými říkadly a písničkami doplněné sešitem omalovánek k jednotlivým říkadlům.

Třída 5.B nazvala svou firmu Skrblíci a zaměřila se na výrobu vánočních dekorací a předmětů, které ozdobí domovy všech zákazníků v čase adventním. Obě třídy se pak rozhodly, že čistý výdělek z prodeje bude využit na školní výlet na konci roku.

Nyní to důležité – obě třídy budou své výrobky prodávat veřejnosti na Jarmarku, který se uskuteční přímo na pobočce České spořitelny v Čáslavi. Třída 4.B nabídne svůj produkt v pondělí 26. listopadu v čase od 14.00 – 17.00 hodin, třída 5.B pak ve středu 28. listopadu v ten samý čas.

Prodej bude obohacen o občerstvení a kulturní vystoupení. Všichni jste srdečně zváni – přijďte nás podpořit v podnikatelském snažení!

Autor článku: Mgr. Linda Johanidesová, Mgr. Ilona Thaherová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Různé (3 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM