SOBOTA 20. ČERVNA 2015 - HLAVNÍ PROGRAM před chrámem sv. Panny Barbory:
10.00 Měšťané horští i vy, příchozí z daleka i blízka! Ke chrámu sv. Barbory, patronky havířské spěchejte a svého krále radostně vítejte! (průvod od Vlašského dvora ke chrámu sv. Panny Barbory)
10.20 Zvony a fanfáry ohlašují příjezd krále (průvod od Hrádku ke chrámu sv. Panny Barbory), 10.45 Krále s pýchou i láskou Horníci vítají i rytířstvo holdy mu skládá.
SLAVNOSTNÍ ZAHAJOVACÍ PROGRAM
11.30 Horníci doprovázejí krále Václava IV. s královnou Žofií do Vlašského dvora (společný průvod od chrámu sv. Panny Barbory), 13.00-13.15 technická úprava hlediště na kolbiště
13.15 Král obklopen dvořanstvem přichází na kolbiště, kde rytířský turnaj je vyhlášen (průvod ze zahrad Jezuitské koleje po bastiónu ke sv.Panně Barboře)
13.30 Velkému turnajové klání na koních král se svým dvorem i obcí hornickou přihlíží, 14.45 -15.00 technická úprava kolbiště zpět na hlediště
15.20 Průvod rychtáře, který vede od Hrádku k soudu obviněné
15.30 Královský soud teď musí rozhodnout, kdo je nevinný a kdo svým hrdlem propadne katu
17.15 Král s chotí svou a dvořany i s pozvanými zástupci Horníků slavnostní hodování zahajuje, divadlo a čáry kouzelníka Žita teď budou společnost bavit, 19.15 – 19.30 technická úprava hlediště na kolbiště
19.30 Turnaj v koulené havířů a mincířů je vyhlášen (Rytíři Koruny české), od 20.30 instalace techniky u hl. scény na večerní program a úprava kolbiště zpět na hlediště
21.20 Král s královnou v záři pochodní přichází na magickou dvorskou slavnost (pochodňový průvod od Vlašského dvora ke chrámu sv. Panny Barbory)
21.30 Dvorská slavnost s bojovým kláním za čest čtyř rytířských symbolů, oslava ohně, ohňostroj.
VEDLEJŠÍ PROGRAM
před sv. Barborou louky v zahradě Jezuitské koleje: 12.00 Gnomus – středověká hudba, 11.15 Agripa-kejklíři, 12.30 Merlet – šerm 12.00 Holba - středověká hudba, 15.00 Rondellus- Slavnostní vystoupení vlajkonošek, 15.00 Agripa-kejklíři, 18.15 Gnomus – večerní koncert, 16.45 Emillion- pohádka (Jak šlo tele do světa), 20.30 Královští trubači
tzv. vodní scéna v zahradě Jezuitské koleje: 11.30 Emillion - pohádka (O Červené Karkulce), 12.15 Hortus Gratiae- tanec, 12.45 Maledictus – šerm, 13.30 Kvartet – šerm, 14.30 Holba – hudba, 15.15 Emillion-pohádka (Zlatovláska), 16.30 Gnomus - středověká hudba, 17.00 Agripa-kejklíři, 18.15 Rondellus-tance (Kutálej se jablíčko), 18.45 Merlet – šerm, 19.30 Holba – večerní koncert, 20.15 Agripa-kejklíři.
NEDĚLE 21. ČERVNA 2015 - HLAVNÍ PROGRAM před chrámem sv. Panny Barbory:
9.20 Zvony chrámu sv. Panny Barbory nad Horou Kutnou vyzvánějí - král Václav se svou chotí na mši přichází (královský průvod od Hrádku do chrámu sv. Panny Barbory)
9.25 Za hlaholu slavnostních fanfár král do chrámu patronky havířské na Stříbrnou mši vstupuje (v době obřadu bude chrám uzavřen pro turistické prohlídky!)
10.30 Skončila mše a královský dvůr se v průvodu s Horníky z chrámu vrací (společný průvod k Vlašskému dvoru)
13.00 Průvod rychtáře, mincmistra a Horníků od Hrádku ke chrámu sv.Panny Barbory
13.10 Přísahy zvolených starších cechů, jezdci s dravými ptáky (Česká barokní spol. a sokolníci Teir)
14.30 Svatba na dvoře krále Václava, 15.30 – 15.45 technická úprava hlediště na kolbiště
16.25 Naposled král v průvodu dvořanů na kolbiště míří (průvod ze zahrad Jezuitské koleje po bastiónu do hl. programového prostoru)
16.30 Turnajem královských rytířů na koních se král s Horou Kutnou loučí.
VEDLEJŠÍ PROGRAM
před sv. Barborou louky v zahradě Jezuitské koleje: 11.00 Gnomus – středověká hudba 11.00 Agripa – kejklíři, 12.00 Hortus Gratiae- tanec, 11.30 Peregrin – hudba středověku, 12.30 Merlet – šerm, 13.00 Peregrin – hudba středověku, 14.00 Královští trubači, 14.15 Emillion – pohádka (Jak šlo tele do světa), 15.00 Gnomus – středověká hudba, 15.30 Emillion – pohádka (O Červené Karkulce), 15.45 Kavalír a tanečnice (Štvanci-jezdci )
tzv.vodní scéna v zahradě Jezuitské koleje: 11.15 Rondellus - tance (Kutálej se jablíčko), 11.45 Emillion – pohádka (Zlatovláska), 12.45 Maledictus – šerm, 13.30 Agripa – kejklíři, 14.15 Kvartet – šerm, 15.00 Peregrin – hudba středověku, 15.45 Agripa - kejklíři
KONEC
V průběhu obou dnů probíhají cca 10.00- 18.00 další doprovodné programy a atrakce: ukázky středověkých řemesel – Království Danar (zahrady Jezuitské koleje), ukázky a výklad o sokolnictví – Sokolnická společnost TEIR (na bastionu zahrad Jezuitské koleje), lazebna – masáže a koupele pro širokou veřejnost u sv. Barbory, čajovna –široký výběr čajů z dalekých koutů světa, pro děti a dospělé lukostřelba, dětské hry, kolotoč Agripa, vojenské ležení u sv. Barbory - Rytíři Koruny České. Změna programu vyhrazena. www.stribreni.cz
Zatím žádný komentář.