Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 19. srpna 2019
logo

Přípravy na výstavbu obchvatu Církvice pokračují, uzavření nadjezdu v Malíně navýšilo dopravu v obci

Přípravy na výstavbu obchvatu Církvice pokračují, uzavření nadjezdu v Malíně navýšilo dopravu v obci
Foto: Monika Pravdová
 
Publikováno: 14.5.2017 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Zahájení výstavby obchvatu Církvice, na který již více než patnáct let netrpělivě čekají především obyvatelé domů lemujících hlavní silnici v církvické části Netřeb, je zase o krůček blíže. „Po dokončeném územním řízení jsme ke konci března dostali k vyjádření projektovou dokumentaci ke stavebnímu povolení. Ředitelství silnic a dálnic od loňského roku pokračuje ve výkupu pozemků,“ uvedl starosta Církvice Jiří Volenec s tím, že termín zahájení prací se odhaduje jen těžko, ale díky současnému vývoji se opět o něco přiblížil.

Uzavření malínského nadjezdu doprovází i další navýšení dopravy v obci. „Nejhorší je, že tu chybí odbočovací pruh. Tvoří se kolony, které jsou tu mimo pár hodin ve dne a v noci téměř nepřetržitě. O to více občané netrpělivě vyhlížejí k obchvatu,“ konstatoval Jiří Volenec s tím, že v souvislosti s uzavírkou malínského nadjezdu prosadil určitá opatření, týkající se zákazu odbočování kamionů, vozidel nad 6 tun, do obce. „Řidiči kamionů jedoucích ve směru na Pardubice, aby nemuseli jezdit až na most k Malínu, si začali obcí zkracovat cestu, i teď někteří z nich zákaz nerespektují,“ dodal starosta. 

Autor článku: Monika Pravdová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM