Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 3. června 2020
logo

Připomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlasti

Připomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlasti
Foto: Ing. Vl. Havlíček
 
Publikováno: 8.5.2019, Aktualizováno: 7.5.2019 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

V těchto dnech si připomínáme osvobození nejen Čáslavi, ale celé naší vlasti a porážku hitlerovského Německa a jeho spojenců. Konec války si připomeňme prostřednictvím vzácných fotografií, které byly pořízeny při osvobozování Čáslavi a jejichž originály jsou uloženy v Městském muzeu Čáslav.

Na fotografiích je zachycena atmosféra při průjezdu Rudé armády městem, kdy Čáslavané a Čáslavanky srdečně vítali své osvoboditele. Dokumentují nejen vděk svým osvoboditelům, ale také čáslavské reálie, které se výrazně změnily, nebo již neexistují.

Sovětským vojákům a československému odboji jsme vděčni za osvobození od fašismu a nacismu. Je třeba také připomínat osvobození západních Čech vojáky americkými.

Skutečnost, kdy byly zásluhy jedné, nebo druhé strany zmenšovány či zveličovány, se nesmí opakovat. Vděčnost za osvobození od fašismu a nacismu není závislá na národnosti či politické příslušnosti.

Příčiny a důsledky druhé světové války je třeba připomínat nejen z úcty k obětem a hrdinům tohoto největšího válečného konfliktu v dějinách lidstva, ale také jako varování před těmi válečnými „jestřáby“, kteří se snaží vyvolávat války nové, ještě krutější.

Fotografie z konce války v Čáslavi k tomu přímo vybízejí!

FotogaleriePřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlasti
Autor článku: Ing. Vladimír Havlíček, autor fotogalerie: Ing. Vl. Havlíček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM