Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 15. července 2019
logo

Připomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlasti

Připomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlasti
Foto: Ing. Vl. Havlíček
 
Publikováno: 8.5.2019, Aktualizováno: 7.5.2019 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

V těchto dnech si připomínáme osvobození nejen Čáslavi, ale celé naší vlasti a porážku hitlerovského Německa a jeho spojenců. Konec války si připomeňme prostřednictvím vzácných fotografií, které byly pořízeny při osvobozování Čáslavi a jejichž originály jsou uloženy v Městském muzeu Čáslav.

Na fotografiích je zachycena atmosféra při průjezdu Rudé armády městem, kdy Čáslavané a Čáslavanky srdečně vítali své osvoboditele. Dokumentují nejen vděk svým osvoboditelům, ale také čáslavské reálie, které se výrazně změnily, nebo již neexistují.

Sovětským vojákům a československému odboji jsme vděčni za osvobození od fašismu a nacismu. Je třeba také připomínat osvobození západních Čech vojáky americkými.

Skutečnost, kdy byly zásluhy jedné, nebo druhé strany zmenšovány či zveličovány, se nesmí opakovat. Vděčnost za osvobození od fašismu a nacismu není závislá na národnosti či politické příslušnosti.

Příčiny a důsledky druhé světové války je třeba připomínat nejen z úcty k obětem a hrdinům tohoto největšího válečného konfliktu v dějinách lidstva, ale také jako varování před těmi válečnými „jestřáby“, kteří se snaží vyvolávat války nové, ještě krutější.

Fotografie z konce války v Čáslavi k tomu přímo vybízejí!

FotogaleriePřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlastiPřipomínka i memento: Před 74 lety skončila okupace naší vlasti
Autor článku: Ing. Vladimír Havlíček, autor fotogalerie: Ing. Vl. Havlíček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM