Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 18. října 2018
logo

Předvánoční přípravy v Čáslavi

Předvánoční přípravy v Čáslavi
Foto: zak
 
Publikováno: 30.11.2017 v 13:00
Rubrika: Čáslav

Období Adventu a očekávání Vánoc s sebou do měst i menších obcí přináší atmosféru, kterou není možné jindy navodit. Slavnostní osvětlení a výzdoba nejen ve výlohách obchodů, ale i na sloupech veřejného osvětlení a všech dalších příhodných místech dává jasně tušit, že se blíží nejkouzelnější období v roce. Stejně tak i v Čáslavi se již nyní vše připravuje na slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Žižkově náměstí a s tím spojený a hojně navštěvovaný program ať již přímo v okamžiku zmiňovaného rozsvícení vánoční výzdoby nebo i v dalších dnech.

Jak prozradili pracovníci čáslavského městského úřadu, kteří jsou za hladný průběh veškerých příprav zodpovědni, byly tyto práce letos částečně zkomplikovány nutností zajistit nový vánoční strom, když tradičně zdobený smrk v parku u sochy Jana Žižky z Trocnova padl za oběť nepřízni počasí na konci října. Náhradní řešení se brzy našlo i díky aktivitě místních obyvatel, kteří byli zvláště prostřednictvím sociálních sítí požádáni o informaci o případných vhodných stromech. Našlo se hned několik ochotných dárců, vybrán ale mohl být jen jeden strom a vedení města věří, že se pro tento rok jedná o ten nejvhodnější. Všem ostatním ochotným lidem však patří také velký dík.

Na instalaci vánočního stromu v místech mezi morovým sloupem a kašnou bylo pamatováno již před lety, v době rekonstrukce náměstí. Přesto ale bylo nezbytné prostranství ještě upravit, zvláště zajistit vhodné ukotvení stromu tak, aby se zabránilo jeho možnému pádu. Okolí hlavní vánoční výzdoby města bude také ohrazeno speciálním ozdobným plůtkem, který má zabránit vstupu osob přímo pod strom.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Žižkově náměstí je naplánováno na první adventní neděli, tedy na 3. prosince, kdy bude doprovodný program zahájen v 16 hodin. Součástí akce bude také již tradiční adventní trh s občerstvením a dalšími produkty. Od 1. prosince se mohou Čáslaváci podívat také na tradiční trhy na Žižkově náměstí, které se pravidelně konají denně vždy od počátku prosince až do Štědrého dne. Zde je možné najít nejrůznější vánoční zboží od výzdoby domu či bytu až po dárky pro děti i dospělé.

Autor článku: zak
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM