Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 20. ledna 2019
logo

Pražská výstava Barbory Bálkové a Pavla Vašíčka nese název podle básně Jiřího Ortena

Pražská výstava Barbory Bálkové a Pavla Vašíčka nese název podle básně Jiřího Ortena
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 11.1.2018 v 13:00
Rubrika: Kultura

Noční můra pandy velké je název výstavy výtvarné umělkyně Barbory Bálkové, kterou hostí až do 18. března GASK v Kutné Hoře. Na snímku z archivu GASK je pohled na dílo s názvem Kolotoč diktátorů.

Pražská výstava Barbory Bálkové a Pavla Vašíčka nese název podle básně Jiřího Ortena
Pohled na dílo s názvem Kolotoč diktátorů.
Foto: Z archivu GASK

„Svou obsažností a výpovědní hodnotou se tato výstava stává velmi aktuální,“ řekl výtvarný umělec a malíř Pavel Vašíček, který již sedmým rokem žije a tvoří v Kutné Hoře. Se svou bývalou spolužačkou z AVU Barborou Bálkovou zároveň až do 19. ledna vystavuje v pražské galerii Michaels Collection v Husově ulici. Jejich společná výstava nese název podle básně Jiřího Ortena Bílý obraz. „Pro oba autory je tato báseň, vzniklá 12. 12. 1939, tedy téměř přesně před 78 lety v atmosféře okupace, symbolickým vyjádřením energie, která se skrývá za slovy a jež má přesně tu moc, jakou má umělecké dílo vyzařovat. Přesahuje konvenční popis krajiny a jak sami tvůrci říkají, „je v ní přítomnost lásky, krásy, smrti i věčnosti a za tím jakýsi apel na zachování lidství,“ řekla při zahájení výstavy PhDr. Rea Michalová, kurátorka a historička umění. Na snímku zleva výtvarnice Barbora Bálková, PhDr. Rea Michalová a malíř Pavel Vašíček.

Autor článku: web, pra
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM