Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 5. dubna 2020
logo

Prázdninová herecká škola absolvovala týdenní soustředění na Kaňku

Prázdninová herecká škola absolvovala týdenní soustředění na Kaňku
Foto: Kristýna Zemanová
 
Publikováno: 31.7.2015 v 16:00, Aktualizováno: 28.7.2015 v 11:00
Rubrika: Zpravodajství

Kutnohorská Tylova herecká škola už pevně vstoupila do kulturního a společenského života města pod Barborou. Její aktivity neutuchají ani o prázdninách – o tom nás mohou přesvědčit i následující aktuálně napsané řádky: Už přes dva roky fungujeme v kutnohorské Tylově herecké škole, kde nacvičujeme divadelní představení, ale není čas na to, abychom se věnovali dalším aktivitám, které jsou s profesí herce spojené. Proto se náš učitel Václav Veselý rozhodl zorganizovat takové týdenní soustředění herců, na kterém si budeme moci vyzkoušet tvůrčí psaní, režii, herectví a dokonce i moderování.

Celý tento týden začal v pondělí 13. 7., kdy jsme se v dopoledních hodinách sjeli do prostor bývalé školy na Kaňku, Mozaiky. Naši vedoucí, kterými byli Václav Veselý, Jakub Sloup, Tomáš Vinduška a Kristýna Zemanová, měli vše pečlivě připravené, a tak hned po vybalení věcí nás čekal casting, na kterém si vedoucí o nás udělali obrázek. Připravili nám i lekci tvůrčího psaní. Vylosovali jsme si téma jako Rákosníček, Miloš Zeman nebo Krteček a napsali o tom krátkou povídku a některou upravili do divadelní podoby. V úterý k nám zavítal Michal Trnka, reportér Českého rozhlasu Region, který popsal práci reportéra, ukázal, jak se tvoří zprávy a prozradil i zdroje svých informací, díky němu jsme se mezi prvními dozvěděli, že hoří čáslavská skládka.

Sklenička, koupelna a drama i na takto zpočátku odlišné věci se dá spoustu nápadů vymyslet. My jsme o tom natočili krátké minutové filmy, kam jsme zahrnuli námi vylosované místo, věc, žánr a hudbu. Byli jsme moc rádi, že jsme ve čtvrtek mohli zhlédnout produkci Tajemné kutnohorské pověsti ožívají, kde kromě našich vedoucích, získali roli i účastníci Prázdninové herecké školy. I přes tento náročný zážitek jsme v pátek zvládli návštěvu herečky Michaely Doleželové, která se nám věnovala až do večerních hodin.

Největší úspěch asi sklidila hra Ninja, se kterou jsme vyplňovali čas i v době odpočinku. A najednou už tu byla sobota. Ta pro nás byla důležitá. Aby se rodiče přesvědčili o našem týdenním snažení, připravili jsme si pro ně takové galaodpoledne a jelikož moderátorem celé akce byl Mikuláš Ečer, program byl nazván GalaEčer. Během hodinu a půl dlouhého představení si rodiče a sourozenci mohli vyslechnout námi složené básně, shlédnout televizní zprávy a krátké filmy, zaposlouchat se do příběhu o Romeovi a Julii a zjistit Jak Rákosníček učil ryby tančit.

Abychom měli nějakou památku na celý tento pobyt, Václav Veselý nám rozdal osvědčení o absolvování kurzu filmového a divadelního herectví, režie a tvůrčího psaní. Celý tento týden byl úžasný, odnášíme si spoustu zážitků a zkušeností. Rádi bychom poděkovali Václavu Veselému za jeho nervy s námi a zato, že pro nás toto soustředění připravil. My doufáme, že Prázdninová herecká škola tu pro nás bude i příští rok.

 

Autor článku: Kristýna Zemanová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
 
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM