Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 23. května 2018
logo

Pracovní zasedání čáslavského zastupitelstva se zaměřilo na budoucí investice města

Pracovní zasedání čáslavského zastupitelstva se zaměřilo na budoucí investice města
Foto: zak
 
Publikováno: 8.9.2017 v 7:00
Rubrika: Čáslav

V minulém týdnu se sešli čáslavští městští zastupitelé na pracovní schůzce, která měla za cíl blíže představit některé připravované projekty a poskytnout tak těm, kteří o dalším vývoji města rozhodují, potřebné informace k řešení problémů a konečnému rozhodnutí o budoucích investicích. Na programu jednání byla poslední fáze rekonstrukce objektu hotelu Grand na náměstí Jana Žižky z Trocnova a dále také plánovaná proměna interiéru městského informačního centra či záměr úpravy skateparku.

V úvodní části přibližně dvouhodinového setkání se slova ujali zástupci společností Design z Chotěboře a Arplan z Prahy, kteří pohovořili o možnostech budoucí podoby ubytovacích prostor hotelu Grand. Podle slov zástupce ateliéru, který navrhoval podobu interiéru budoucích pokojů i dalších prostor hotelu - tedy chodeb, příslušenství i například recepce - by se mělo jednat o ubytování, kombinující v ideální míře kvalitu moderního prostředí a poskytovaných služeb s cenou, kterou je možné ve městě velikosti a významu Čáslavi nastavit tak, aby byl provoz hotelu co nejekonomičtější a pro jeho budoucího provozovatele zajímavý. Mělo by se tedy jednat (v řeči hotelových hvězdiček) o přibližně tříhvězdičkové zařízení, které svoji kvalitou ale bude toto hodnocení mírně překračovat. Celkově pak budou interiéry hotelové části korespondovat s již zrealizovanou restaurací, na jejíž podobě se podílela stejná společnost, tedy Design, s.r.o. z Chotěboře. Cílovou skupinou hostů se potom mají stát jak turisté, kteří do tohoto kraje zavítají, tak ale také (pravděpodobně v převážné míře) hosté místních podniků či nedaleké letecké základny, kteří sem přijíždějí za svými pracovními povinnostmi, a možnosti kvalitního a cenově přijatelného ubytování v Čáslavi a jejím okolí hledají jen velmi těžko.

"Podle současných plánů by mohla být konečná fáze proměny zmiňovaného rozsáhlého objektu dokončena ještě před zahájením příští turistické sezóny, tedy na jaře roku 2018. Finančními prostředky na její realizaci město disponuje a na příštím, tedy zářijovém, zasedání městského zastupitelstva budeme rozhodovat o jejich zpřístupnění právě pro tyto účely formou rozpočtového opatření," konstatoval starosta města, inženýr Jaromír Strnad, který záměr dokončení oprav jedné z nejvýraznějších budov centra města samozřejmě podporuje.

"Hrubá stavba budoucí ubytovací kapacity hotelu byla provedena již v rámci minulé etapy rekonstrukce Grandu, nyní tedy zbývají dokončovací práce a vybavení pokojů, jejichž celková kapacita postačí pro čtyřicet ubytovaných hostů v celkem sedmnácti pokojích a apartmánech," doplnil starosta Čáslavi s tím, že se samozřejmě počítá s propojením koncepce ubytovací a restaurační části hotelu a hosté zde tedy budou mít k dispozici například i snídaně, což dnes patří k běžnému standardu podobných zařízení.

V další části neformálního setkání zastupitelů města vystoupil místostarosta Čáslavi, magistr Daniel Mikš, který ve své prezentaci představil možnou zmodernizovanou podobu informačního centra. Současný stav místností, které pro řadu turistů tvoří pomyslnou vstupní bránu k poznávání tohoto historického města, již z mnoha důvodů nevyhovuje současným požadavkům jak po stránce estetické, tak i funkční. Proto byla navržena jejich úprava, přičemž návrh budoucí podoby zpracovala také již zmiňovaná chotěbořská společnost Design, s.r.o. Minimalizace počtu volně přístupných polic, v nichž jsou nyní uloženy propagační materiály a jejich nahrazení závěsnými komponenty, nové moderní a vyhovující pracoviště zaměstnankyň informačního centra i zcela nové technické vybavení by měly přispět ke komfortu návštěvníků města i mnohých jeho obyvatel, kteří služeb tohoto centra často využívají například při koupi vstupenek na kulturní a společenské akce. Stejně jako nyní, je i do budoucna počítáno s nabídkou využití připojení k internetu, vyhledávání nejrůznějších informací o městě, pořádaných akcích i možných výletech do okolí.

O možnosti rekonstrukce informačního centra na Žižkově náměstí budou zastupitelé hovořit na svém pravidelném veřejném zasedání v září tohoto roku. Pokud tomuto záměru dají zelenou, mohl by být projekt, podle slov místostarosty města, magistra Daniela Mikše, zrealizován v zimních měsících, tedy v době, kdy je provoz daného centra přece jen o něco volnější než v plné turistické sezóně. Ani tak by ale místní o jeho služby po dobu proměny nepřišli. Jak zmínila ředitelka městského muzea a knihovny, paní Soňa Dedíková, byly by základní služby centra po nezbytnou dobu poskytovány ve vestibulu sousedící výstavní síně.

Autor článku: zak
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM