Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 20. března 2019
logo

Poznamenejte si raději už nyní: Florbalový oddíl v Kutné Hoře oslaví 15 let

Poznamenejte si raději už nyní: Florbalový oddíl v Kutné Hoře oslaví 15 let
Foto: j. bochníček
 
Publikováno: 5.8.2018 v 14:00, Aktualizováno: 2.8.2018 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

V ROCE 2018 SLAVÍ FLORBALOVÝ ODDÍL FBC KUTNÁ HORA 15. VÝROČÍ ZALOŽENÍ. Oslavy výročí proběhnou ve dnech 3. až 9. září v nové kutnohorské sportovní hale Klimeška. Bohatý týdenní program vyvrcholí v neděli, kdy historicky první soutěžní zápas na domácí půdě odehraje mužský A-tým a poté nastoupí hráči ACEMA Sparta Praha k superligovému utkání!

Celý slavnostní týden bude věnován turnaji škol, seminářům pro trenéry, veřejnost a ukázkovým tréninkům ve spolupráci se Spartou Praha, semifinalistou loňského ročníku Tipsport Superligy.

Vrchol přijde o víkendu. Sobota bude patřit turnaji dorostenek a žen, které budou ladit formu před blížícím se startem soutěže. V neděli po dopoledním turnaji mládeže odehraje mužský A-tým historicky první soutěžní zápas na domácí půdě.

A POTÉ UŽ PŘIJDE NA ŘADU TAHÁK CELÉ AKCE, UTKÁNÍ NAŠÍ NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽE, TIPSPORT SUPERLIGY, MEZI ACEMA SPARTA PRAHA A HU-FA PANTHERS OTROKOVICE. Předprodej vstupenek na nedělní program, tedy zápas mužského A-týmu FBC Kutná Hora a zápas nejvyšší české soutěže najdete na www.ticketportal.cz/Event/15_let_florbalu_FBC_Kutna_Hora.

Děti do 3 let zdarma bez nároku na místo. Ostatní dny je vstup zdarma. Kompletní program naleznete na webových stránkách oddílu www.fbckutnahora.cz.

FLORBAL V KUTNÉ HOŘE MÁ DLOUHOLETOU TRADICI. PRVNÍ FLORBALOVÝ ODDÍL V KUTNÉ HOŘE ZALOŽILI PÁNOVÉ BOHUSLAV BOCHNÍČEK A JAN ŠTÍPEK V ROCE 2003. Ještě v tom samém roce přihlásili oddíl do České florbalové unie (ČFbU) pod názvem FbC Sparta Kutná Hora, a to se dvěma mládežnickými družstvy – starší žáci a junioři, kteří začali hrát pravidelné oficiální soutěže. 

V roce 2004 se podařilo oddíl rozšířit o družstvo mužů a poté několik let zůstal stav nezměněn. V roce 2007 se ve sportovním rybníce Kutné Hory objevila další florbalová štika, a to SKP Olympia Kutná Hora pod vedením Mgr. Karla Ptáčka.

Po správném zvážení situace byl o rok později oddíl FbC Sparta sloučen spolu s SKP Olympia do jednoho oddílu pod jednotný název  SKP Olympia Kutná Hora.

Od sezóny 2014/2015 se florbal oddělil od SKP Olympia a vznikl zájmový spolek FBC Kutná Hora – florbalový oddíl z.s., jehož předsedou se stal Jan Třískala. Vedení si stanovilo hlavní priority a cíle do budoucnosti. Během posledních čtyř let se vytvořila plně rozvinutá struktura mládežnických družstev od elévů až po muže. V SOUČASNOSTI FBC KUTNÁ HORA SDRUŽUJE PŘES 300 FLORBALISTŮ A FLORBALISTEK A MÁ 13 DRUŽSTEV.

Autor článku: j. bochníček
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM