Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 5. srpna 2020
logo

Poslední zasedání městského zastupitelstva v tomto volebním období

Poslední zasedání městského zastupitelstva v tomto volebním období
Foto: zak
 
Publikováno: 25.9.2014 v 7:00, Aktualizováno: 22.9.2014 v 11:00
Rubrika: Stručně

V pondělí 15. září přivítal starosta Čáslavi, inženýr Jaromír Strnad, naposledy v tomto volebním období zastupitele města na jejich veřejném zasedání na Nové scéně Dusíkova divadla. Předvolební schůze přilákala nezvykle velký počet účastníků z řad občanů města, patrně zvláště s ohledem na projednávaný prodej několika nových stavebních parcel v lokalitě na Čeplově.

Mezi návštěvníky byli také někteří kandidáti, jež se budou o uvolňovaná zastupitelská místa ucházet již za dva týdny. Ačkoliv byla tentokrát účast občanů o poznání bohatší než v průběhu volebního období, žádné závažné poznámky k jednání či životu města v první části schůze, určené připomínkám občanů, nikdo nevznesl. Zazněla žádost o řešení situace jen částečně využité kotelny v areálu sídliště v Žitenické ulici, na kterou reagoval starosta města ujištěním, že je vedení města tento stav znám, ale snaha o řešení je dlouhodobý proces, jehož úspěšnost závisí na dohodě s majiteli bytů, které uvedená kotelna zásobuje teplem. Další dotaz se týkal možnosti zveřejňování zpráv na zasedání zastupitelstva, což je již podle slov inženýra Strnada věcí rozhodnutí příštích zastupitelů. Zaznělo i poděkování za práci volených zástupců obyvatel města v uplynulých čtyřech letech. V následném programu vystoupil jeden ze zastupitelů, ředitel městské nemocnice doktor Martin Novák, který připomněl nedávno dokončenou rekonstrukci fasády čáslavského zdravotnického zařízení a vyzdvihl současnou podobu nemocnice. "Město díky této akci získalo novou dominantu," uvedl doslova. Poté se slova ujal místostarosta, doktor Vlastislav Málek. Ten ve svém obsažnějším projevu shrnul dosavadní průběh akcí, spojovaných v Čáslavi s letošními oslavami jejího 750. výročí založení. Zvláště zmínil celodenní červnové slavnosti na Žižkově náměstí, které zaznamenaly velký úspěch jak u místních obyvatel, tak i u návštěvníků města.

Doktor Málek zároveň shrnul svoje několikaměsíční působení ve funkci místostarosty města (zvolen byl na únorovém zasedání městského zastupitelstva poté, co se této funkce vzdal bývalý místostarosta města, Ing. Jiří Havlíček, který v současné době zastává pozici statutárního náměstka ministra průmyslu a obchodu). "Při svém nástupu jsem požádal zastupitele, aby mi umožnili vykonávat tuto funkci jako neuvolněnou," konstatoval s vysvětlením, že tak učinil vzhledem ke svým dalším pracovním závazkům, vyplývajícím z jeho právnické praxe.

Zároveň ale apeloval na příští zastupitele, aby při svém rozhodování o počtu uvolněných členů opět uvažovali o dvou takovýchto funkcích - tedy jak starosty, tak i místostarosty - protože povinností, které je třeba z pozice zástupce starosty plnit, je mnoho a souběh s běžným zaměstnáním je možný skutečně jen na velmi omezenou dobu. Poté již přišly na řadu běžné body jednání, včetně očekávaného potvrzení prodeje nových stavebních parcel úspěšným dražitelům.

Poslední zasedání zastupitelstva v tomto volebním období bylo ukončeno zhruba hodinu a půl po svém zahájení. Ještě před jeho koncem starosta města, inženýr Jaromír Strnad poděkoval všem přítomným zastupitelům za práci, kterou pro město v posledních čtyřech letech vykonali.

 

Autor článku: zak
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM