Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 23. dubna 2019
logo

Poslední jednání ZM Kutné Hory v tomto volebním období přineslo dost vzruchu i důležitých rozhodnutí

Poslední jednání ZM Kutné Hory v tomto volebním období přineslo dost vzruchu i důležitých rozhodnutí
Foto: hos
 
Publikováno: 13.9.2018 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Na úvod referátu ze zřejmě posledního řádného zasedání ZM Kutné Hory v aktuální „sestavě“ 11. ZÁŘÍ 2018 si připomeňme, jaká byla ve stávajícím volebním období ÚČAST KUTNOHORSKÝCH ZASTUPITELŮ NA SCHŮZÍCH (i s vědomím, že to je jen jeden z faktorů, podle nichž  lze jejich působení v nejvyšším orgánu města hodnotit). Uvádíme z podkladů MěÚ, vždy jméno a účast v procentech: Balham 100, Fedorovič 93, Frankovicová 100, Gryč 96, Hadrovský 93, Havlovic 93, Hejná 79, Hlavatý 93, Koubský st. 100, Koubský ml. 100, Králík 96, Kraus 96, Krčík 100, Krčmářová 93, Kukla 100, Moravčíková 95, Morávek 100, Obraz 100, Pilc 89, Pospíšilová 100, Procházka 79, Starý 95, Šanc 96, Šorčík 100, Válková 93, Vepřková 100, Veselý 100, Viktora 96.

Nyní můžeme pokračovat: Jednání ZM nemohlo nebýt poznamenáno blízkostí komunálních voleb – i tak bylo učiněno několik závažných rozhodnutí, přijata významná dotace, atd. Ale k věci: v samotném úvodu si potlesk kolegů vysloužil J. Havlovic (veškeré SVÉ ODMĚNY ZA VÝKON FUNKCE ZASTUPITELE VĚNOVAL NA KONTO PSÍHO ÚTULKU).

Starosta J. Viktora konstatoval: „V sobotu jsem PŘEVZAL OD FIRMY FOXCONN ŠEK NA 500 TIS. KČ, peníze jsou určeny na nové dětské dopravní hřiště.“

Dokonce i v bodu Dotazy a připomínky občanů bylo nebývale rušno. J. Červená z osadního výboru Kaňk dostane písemnou odpověď na svůj dotaz k VÝSTAVBĚ CHODNÍKU A CYKLOSTEZKY. Zástupkyně Ligy na ochranu zvířat nastínila objem roční práce, který tato organizace vykonává (letos už teď větší, než kdykoli jindy v historii, což zastupitelé ocenili potleskem) a oznámila, že nastal kritický stav – BEZ FINANČNÍ „INJEKCE“ LIGA NEBUDE MOCI V ČINNOSTI POKRAČOVAT. Až v samotném závěru byla tudíž Rada města KH pověřena zajistit pro zmíněnou organizaci dar 50 000 Kč s tím, že do budoucna je nezbytné zabývat se Ligou na ochranu systematicky, koncepčně, propojit činnost psího útulku s ostatními složkami, atd.

Hana Kvasilová navázala na své předchozí iniciativy informací o DALŠÍCH KROCÍCH A AKTIVITÁCH OHLEDNĚ NEPŘIJETÍ DOTACE CCA 80 MIL. KČ NA ZLEPŠENÍ PODMÍNEK ŠKOLNÍ VÝUKY, rozdala zastupitelům některé písemné dokumenty (v závěru jednání ZM se rozvířila mj. i debata o neoprávněném úniku citlivých informací z materiálu kontrolního výboru a o trestním oznámení), ale konkrétní závěry učiněny nebyly.

Starosta J. Viktora poté, co připomněl značnou shodu v hlasování o odmítnutí dotace, záležitost aktuálně shrnul zhruba takto: „Je to velmi nepříjemné, dobře „předvolebně  načasované“, je třeba vyčkat, jaký osud bude mít podané trestní oznámení, mohu zatím jen oznámit (jako člen rady MAS Lípa pro venkov), že projekty ZŠ Masarykova a Kamenná stezka byly zahrnuty do udělených dotací a budou realizovány.“

SLÁMOHRANÍ V SEDLCI (15. září) byla udělena výjimka z vyhlášky o nočním klidu. Zastupitelé vzali na vědomí ZÁPISY Z OSADNÍCH VÝBORŮ i smlouvu o partnerství mezi městem a Průvodcovskou službou,  plnění rozpočtu města k 30. 6. 2018, závěrečný účet Mikroregionu Kutnohorsko za rok 2017, souhlasili s tím, aby na eventuální valné hromadě MVE PLUS zastupoval město starosta (náhradníkem byl určen místostarosta).

ZM bez problémů schválilo jmenování TŘÍ PŘÍSEDÍCÍCH OKRESNÍHO SOUDU na období 2018 – 2022. Poté, co si ZM podebatovalo o tom, zda Ministerstvo vnitra vlády ČR VYHLÁŠKU O REGULACI PROVOZOVÁNÍ HAZARDNÍCH HER schválí nebo „shodí“, ji 18 hlasy ZM přijalo: „Provozování technické hry je v hernách na území obce zakázáno v tomto čase: Pondělí až pátek od půlnoci do 12.00, sobota a neděle od 1.00 do 10.00.

Všech 27 zastupitelů bylo pro ODKUP POZEMKŮ (BUDOUCÍHO PARKOVIŠTĚ) OD ČESKÝCH DRAH za 4 157 000 korun a cca 600 tis. Kč (původně požadovanou čátku se zdařilo snížit téměř na polovinu).  SPORTOVNÍ HALA KLIMEŠKA už vydělala 400 000 Kč (o tuto částku schváleno posílení peněz na její výdaje). ZAŘAZENÍ ZÁMĚRU VYBUDOVAT SPORTOVIŠTĚ (volejbalové hřiště) pod bobovou dráhou do Strategického plánu města bylo schváleno všemi 27 hlasy (po debatě o výdajích, umístění amfiteátru do stejných míst, atd.).

Debatovalo se i o PŘIJETÍ DOTACE CCA 13 MIL. KČ NA VYBUDOVÁNÍ CYKLOSTEZKY KUTNÁ HORA – KAŇK OD IROP a i s vědomím, že si zde budou muset cyklisté a chodci vyhovět, bylo schváleno opět všemi 27 hlasy. ROZPOČTOVÉ OPATŘENÍ NA VYBUDOVÁNÍ SVĚTELNÉ SIGNALIZACE s cílem zajistit bezpečný výjezd hasičům zejména po znovuotevření malínského nadjezdu bylo schváleno a konstatována potřeba instalace semaforů v Sedlci, kde logicky značně stoupne hustota dopravy.

Dlouho, dlouho trvaly dohady o kvalitě ZAKLADATELSKÉ LISTINY SPOL. KH TEBIS (zapojili se mj. i dva bývalí  a jeden nynější jednatel), těsně převážil názor věřit doporučení odborníků a listina byla 15 hlasy schválena. KE SCHVÁLENÍ DOSPĚLA ROZPOČTOVÁ OPATŘENÍ, zajišťující osvětlení malínského nadjezdu, kvalitu přístupových ramp k němu i pro slavnostní osvětlení města kolem Vánoc, stejně jako statut a jednací řád kontrolního výboru.

ZVÝŠENÍ PENĚZ NA VYPRACOVÁNÍ DOPRAVNÍHO GENERELU až na 2 miliony korun vyvolalo snad největší debatu, v níž si obhájci i odpůrci rozhodnutí objasňovali okolnosti výběrového řízení, roli územního plánu, zaznělo hodnocení výroků kolegů (jeden za všechny K. Koubský ml. k M. Starému: „Vy tomu prostě nerozumíte“), slova o roli dopravní komise, snaha o odklad rozhodnutí (nechat ho na novém zastupitelstvu a dobu, kdy bude územní plán dokončen) a rezignace na tuto snahu, z toho všeho čouhala jak poctivá snaha rozhodnout co nejlépe tak i pochopitelná (mnohokrát zlehčovaná či popíraná, avšak zjevná) touha prosadit svůj názor na věc, jež se palčivě týká všech obyvatel a je tudíž zahrnuta ve volebních programech stran, bojujících o hlasy v komunálních volbách.

V závěrečném bodu RŮZNÉ zastupitelé minutou ticha uctili oběti 11. září, starosta J. Viktora poděkoval zastupitelům za práci, pozval je na rozlučkové setkání a vyjádřil přesvědčení, že toto zastupitelstvo vykonalo řádný kus práce navzdory různým neshodám, peripetiím, atd. - mimo jiné podtrhl neúnosnost situace s jedním místostarostou.

Autor článku: hos
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM