Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 26. června 2019
logo

Pohřešování šestaosmdesátiletého seniora, další pátrací akce v okolí Schořova

Pohřešování šestaosmdesátiletého seniora, další pátrací akce v okolí Schořova
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 12.1.2019, Aktualizováno: 11.1.2019 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Rozsáhlé pátrací akce se  zúčastnilo přes 175 osob z řad policistů, strážníků, hasičů a dobrovolníků. Šestaosmdesátiletý muž z Kutnohorska byl naposledy viděn ve středu 2. ledna 2019 v 19 hodin v místě bydliště v obci Schořov.

Do současné doby se však nevrátil domů, nepodal o sobě žádnou zprávu a není kontaktní. Blízcí příbuzní se snažili muže nalézt sami. Když ale vyčerpali všechny možnosti, obrátili se s žádostí o pomoc na policii.

Senior  je vysoký 180 - 185 cm, má hubenou postavu. Barva vlasů šedá. Pohřešovaný se léčí s vysokým krevním tlakem a s Alzheimerovou nemocí. Oblečen pravděpodobně do tmavě šedého svetru, světle šedých kalhot a údajně do modré zimní bundy.

Na nohách černé zimní kotníkové boty. Vzhledem k tomu, že se pohřešovaného nepodařilo nalézt, byla vyhlášena opakovaná rozsáhlá další pátrací akce na čtvrtek 10. ledna 2019 od 9 hodin v obci Schořov.

"Pátrání začalo hned v den oznámení, potápěči prohledali hasičskou nádrž uprostřed obce a přilehlé rybníky, dvakrát pomáhal také vrtulník s termovizí a další technika," dodává k pátrání Kateřina Dlouhá z kutnohorské kriminální Policie ČR.

"Chtěli bychom poděkovat dobrovolným hasičům z jednotek z okolí, ale i z dálky - tři dorazili až z Uhelné Příbrami. Děkujeme také kolegům z Hradce Králové, kteří přijeli s technikou s GPS, psovodům. Také hlavně dobrovolníkům z řad občanů.

Je vidět, že ještě pořád jsou mezi námi lidé, kterým není jedno, že se ztratil senior nebo dítě nebo kdokoliv jiný," dodala k pátrací akci. Ani při této pátrací akci se pohřešovaného muže nepodařilo nalézt.

"Nemůžeme vyloučit, že nasedl k řidiči, ke kterému nastoupil a nechal se odvézt," doplnila Kateřina Dlouhá a zdůraznila: "Pro nás pátrání touto akci nekončí." Do  akce se zapojilo 51 hasičů deseti dobrovolných a 7 hasičů dvou profesionálních hasičů stanic Čáslav a Kutná Hora.

Dále pátralo 51 policistů, dorazili metodici z Policejního prezidia a Správy Středočeského kraje, psovodi z Městské policie Praha, KZO Vrdy a z Příbrami. Dalších 60 osob dobrovolníků bylo z řad občanů.

Na Kutnohorsku policisté hledali v loňském roce 21 pohřešovaných osob a všechny našli. "V rámci Středočeského kraje se v loňském roce pohřešovalo 380 osob a aktuálně je ještě 11 lidí v pátrání. To je v rámci kraje, ne na Kutnohorsku," doplnila k pátrání Dlouhá.

Žádáme občany, kteří mají jakékoli informace o tom, kde by se pohřešovaný mohl nacházet, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158 nebo na čísle čáslavského obvodní oddělení  974 875 710.

Kriminalisté děkují veřejnosti za spolupráci a důrazně opakovaně upozorňují, pokud budete kohokoli pohřešovat, sdělte tuto skutečnost policistům co nejdříve, prvních 24 hodin je klíčových a životně důležitých!

Autor článku: por. Mgr. Vendulka Marečková, tisková mluvčí P ČR
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM