Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 4. srpna 2020
logo

Po více než roce se ve Spolkovém domu objevily obrazy frekventantek malířského kurzu Stanislava Diviše

Po více než roce se ve Spolkovém domu objevily obrazy frekventantek malířského kurzu Stanislava Diviše
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 23.6.2019 v 12:00, Aktualizováno: 21.6.2019 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Dnes už legendární kapelu Krásné nové stroje založili  roku 1982 v Kutné Hoře společně Stanislav Diviš, Robert Nebřenský a Martin Choura. Její zpěvák (kutnohorský rodák) Stanislav Diviš se od té doby zařadil mezi čelné představitele české výtvarné postmoderny, vystavuje v podstatě po celém světě, působí i jako pedagog, atd.  

Když se zhruba před rokem v kutnohorském Spolkovém domě konala vernisáž čtyř absolventek malířského kurzu, který po nějakém tom přemlouvání vedl, zařekl se: „Už nikdy víc“.

Nicméně „nikdy neříkej nikdy“ - ve čtvrtek 20. června přivítal Spolkový dům k zakončení studia druhého ročníku ateliéru doc. Stanislava Diviše vernisáží opět vystavu obrazů Veroniky Scholze, Lindy Kotrbové, Kateřiny Groholové a Terezy Divišové VELIKATEMA  (název obsahuje i zkratky křestních jmen úspěšných absolventek).

Hned na úvod si můžeme směle říct, že laťka vystavujících se rapidně zdvihla (mnohé o jejich inspiraci, postojích, vzorech, rozvoji, lásce k výtvarnému projevu i touze hledat a najít vlastní cestu řekl v úvodu sám vedoucí kurzu, který byl kvalitou prací osloven do té míry, že své „nikdy víc“ zgruntu přehodnotil, další si našel návštěvník sám).

Na nádvoří Spolkového domu, v průběhu parádního koncertu Krásných nových strojů a samozřejmě i před ním a po něm jsme si prohlíželi obrazy, inspirované pobyty doma i v cizině, krajinou, architekturou, prodchnuté originálním projevem, zkratkou, pohledem pod povrch věcí, vztahů, života, krásy i ohavnosti našich dnů.

Nechci vám tady tvrdit, že z Veroniky, Lindy, Kateřiny a Terezy budou světoznámé umělkyně, ale určitě vím, že prostřednictvím své cesty k výtvarnému projevu našly i cestu jak k seberealizaci, tak k lidem, kterým své dílo předkládají – k posouzení, „pokoukání“, polemice, zamyšlení.

My můžeme jen spekulovat o vztahu pedagog – žák a tak zakončíme citací z poděkování, které na vernisáži zaznělo z úst jedné z vystavujících: „“Děkujeme Stanislavu Divišovi, že to s námi vydržel, že nás vůbec pustil do svého ateliéru“.  A vy všichni si můžete výstavu prohlédnout – až do 14. července.

FotogaleriePo více než roce se ve Spolkovém domu objevily obrazy frekventantek malířského kurzu Stanislava Diviše Po více než roce se ve Spolkovém domu objevily obrazy frekventantek malířského kurzu Stanislava Diviše Po více než roce se ve Spolkovém domu objevily obrazy frekventantek malířského kurzu Stanislava Diviše Po více než roce se ve Spolkovém domu objevily obrazy frekventantek malířského kurzu Stanislava Diviše Po více než roce se ve Spolkovém domu objevily obrazy frekventantek malířského kurzu Stanislava Diviše Po více než roce se ve Spolkovém domu objevily obrazy frekventantek malířského kurzu Stanislava Diviše Po více než roce se ve Spolkovém domu objevily obrazy frekventantek malířského kurzu Stanislava Diviše Po více než roce se ve Spolkovém domu objevily obrazy frekventantek malířského kurzu Stanislava Diviše Po více než roce se ve Spolkovém domu objevily obrazy frekventantek malířského kurzu Stanislava Diviše Po více než roce se ve Spolkovém domu objevily obrazy frekventantek malířského kurzu Stanislava Diviše Po více než roce se ve Spolkovém domu objevily obrazy frekventantek malířského kurzu Stanislava Diviše Po více než roce se ve Spolkovém domu objevily obrazy frekventantek malířského kurzu Stanislava Diviše Po více než roce se ve Spolkovém domu objevily obrazy frekventantek malířského kurzu Stanislava Diviše Po více než roce se ve Spolkovém domu objevily obrazy frekventantek malířského kurzu Stanislava Diviše Po více než roce se ve Spolkovém domu objevily obrazy frekventantek malířského kurzu Stanislava Diviše Po více než roce se ve Spolkovém domu objevily obrazy frekventantek malířského kurzu Stanislava Diviše
Autor článku: Redakce OK, autor fotogalerie: hos
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Koronavirus nás nepoložil a jedeme dál! Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM