Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 16. prosince 2018

Publikováno: 28.2.2018 v 10:00
Rubrika: Sport

BEZ GÓLU SE NEVYHRÁVÁ.

Čáslav - Velké Popovice 0:4 (0:0, 0:2, 0:2).

Domácí začali aktivně a hned zkraje první třetině měli výhodu přesilovky, ale diváci se v první třetině branky nedočkali. Další minuty patřily především Velkým Popovicím Ve 25. min. se už hosté radovali, když při přesilovce Vacek našel volného Chocholu – 0:1, ve 37. min. parádní, rychlou a přesnou kombinaci uklidil do brány Kukačka – 0:2. V 57. min. bylo hotovo, když Kukačka proměnil trestné střílení - 0:3. Domácí to při vyloučení hostů zkusili ještě v závěru v šesti, hosté ale pečetili vítězství do prázdné brány – 0:4. Trenér Čáslavi Tomáš Topol: "Rozhodla první třetina. Prohráváme 1:0 a v sobotu to určitě nepojedeme odevzdat," uvedl.

Branky: 25. Chochola, 37. Kukačka, 57. Kukačka (TS), 60. Freisler. Diváků: 390. Čáslav: Škubal - L. Skokan, Lang, Borovanský, Ježek, Křišťan - Kadlec, Kůrka, Pipek, L. Muras, Kraučuk - L. Svoboda, Šlejtr, Pánek, Šudoma, Miler - Kapec (M. Svoboda).

VRÁTILI ČTVRTFINÁLE DOMŮ.

Velké Popovice - Čáslav 2:3 (0:2, 1:1, 1:0).

Čáslavským vyšel vstup do zápasu, po první třetině si vybudovali dvoubrankový náskok, který se nakonec ukázal jako rozhodující. "Byli jsme aktivní, konečně jsme proměnili nějakou šanci a to rozhodlo," konstatoval trenér HC Čáslav Tomáš Topol. "Domácí museli dotahovat a vidina postupu je možná svazovala," uvažoval a pokračoval: "My jsme trochu změnili systém a hru a myslím, že jsme soupeře překvapili." Čáslavští vedli už 3:1, ve třetí třetině se domácí vrátili do zápasu kontaktní brankou.

Branky Čáslavi: Borovanský, Ježek, Křišťan. Čáslav: Škubal - Lang, Skokan, Borovanský, Ježek - Kadlec, Kůrka, Pipek, L. Muras, Kraučuk - Šlejtr, L. Svoboda, Šudoma, Kapec, Křišťan.

DRAMA PRO DOMÁCÍ!

Čáslav - Velké Popovice 3:2 pp (2:0, 0:2, 0:0).

Domácí začali dobře, soustředěným výkonem soupeře až na jeden případ nepustili do vážnější šance, naopak sami dvakrát udeřili: Ve 4. min. hosté rozehráli při své přesilovce nepřesně, byl z toho brejk Pipka, který ale ještě gólmana nepřekonal. V 7. min. zahrozily Popovice, když Chocholovu nabídku z rohu před bránou promarnil Žoha. V 8. min. už se skóre měnilo, když Boravanský zpoza brány našel Skokana, který zavěsil nekompromisně k tyči - 1:0. Ještě veseleji pro domácí bylo ve 13. min.: Borovanský z levé strany viděl volného Ježka, který nekompromisní ranou propálil gólmana Lorence – 2:0. Ve druhé třetině hosté přece jen více zaměstnali gólmana Škubala, jenže Čáslavští se opět dostali do tempa a měli navrch. Ovšem střela Ježka z pravého kruhu skončila na gólmanovi, Pipek ve 29. min. z druhé strany taky pálil jen do brankáře a tak přišel úder Velkých Popovic, když odražený puk napálil do sítě Petrželka - 2:1. Aby toho nebylo málo, ve 36. min. se hosté dočkali vyrovnání: Čáslavi se při přesilovce nepovedla rozehrávka v útočné třetině, byl z toho brejk Culky a Žoha pohodlně srovnal na 2:2. Navíc poslední minutu a půl dohrávali hosté ve dvojnásobné početní výhodě, ovšem Čáslavští už další změnu skóre nepřipustili. Poslední dějství bylo bitvou o každý metr kluziště a šlo jen o to, komu se podaří dát branku. Gólman Škubal v 52. min. ucpal u tyče všechny díry proti Žohovi, o chvíli později číhal stejný hráč u druhé tyče, hosté už zvedali ruce nad hlavu, ale hrálo se dál. V 54. min. po skončení trestu se Křišťan hned zapojil do útoku, dostal přesnou přihrávku od Ježka a tvrdou ranou trefil do masky gólmana Lorence. Ten nakonec v zápase pokračoval a přestál v posledních minutách i teč Křišťana přihrávky Borovanského. Na stavu se nic nezměnilo a tak zápas dospěl do prodloužení. V nastaveném čase byl nejprve na pět minut vyloučen Martin Pipek do konce, vyloučeného měly ale i Velké Popovice a tak se hrálo nejprve čtyři na čtyři. A v 68. min. zápas skončil: Lukáš Muras v rohu útočného pásma ustál faul na sebe, přihrál Ježkovi, který dělovkou nechal explodovat čáslavský stadion - 3:2. Čáslavští se tak probojovali do semifinále, ve kterém se střetnou s Černošicemi. Do stavu 2:0 to vypadalo na celkem pohodovou záležitost pro domácí. Stačily ale dvě nepozornosti a rázem se z utkání stalo drama.

"Měli jsme dobrý vstup do zápasu, druhá třetina se nám ale nepovedla," přiznal trenér Čáslavi Tomáš Topol. "Dostali jsme gól po dorážce odraženého kotouče a v oslabení. Bylo to 2:2 a šlo o naprosto vyrovnaný zápas," zdůraznil a pokračoval: "Jsme šťastní, plní euforie. Postup do play-off je dobrý, ale já jsem chtěl více. Osobně jsem si splnil sen o postupu do semifinále. Tím jsme byli nakažení všichni." Čáslav sérii dohrávala se třinácti hráči. "Někteří kluci jsou z toho ještě dolámaní, utkání ale odmakali, odbojovali jako tým. Přesně tak, jak se play-off má hrát," zdůraznil. Postupem do semifinále Čáslav splnila svůj cíl, ale nechtěla by do finále? "K medaili už je blízko, proč se o to nepokusit," naznačil Tomáš Topol. Ten svůj tým bude připravovat na semifinálovou sérii s Černošicemi. "Černošice tady předvedly excelentní, prvoligový hokej," připomněl a dodal: "Je to neskutečný tým, jsou jednoznačným favoritem série. My se dáme do kupy a půjdeme bojovat. Sérii určitě neodevzdáme."

Branky a asistence: 8. Skokan (Borovanský), 13. Ježek (Borovanský, L. Muras), 68. Ježek (L. Muras) - 31. Petrželka (Dulovec), 36. Žoha (Culka). Rozhodčí: Gabriel, Švejda. Vyloučení: 9/8, navíc Pipek 5 + do konce. Využití: 1/0. V oslabení: 0/1. Diváků: 420. Čáslav: Škubal - L. Svoboda, Lang, Borovanský, Skokan, Ježek - Kadlec, Kůrka, Pipek, L. Muras, Křišťan - Šlejtr, Šudoma, Kapec. (M. Svoboda). Semifinále: Černošice - Čáslav (středa od 18 hodin), Čáslav - Černošice (sobota od 17 hodin), případný třetí zápas v neděli v Černošicích.

Autor článku: Redakce OK
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Tony Ackerman a Zdeněk Jahoda v Blues CaféV sobotu se bude v Kutné Hoře na čtyřech místech tvořitSkauti přivezou Betlémské světlo již potřicáté, vánoční plamínek dorazí i do Kutné HoryZasedání Zastupitelstva Kutné Hory má na programu i rozpočet města na rok 2019