Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 17. listopadu 2019
logo

Peloton cyklistů se v rámci akce "Cyklo-běh za Českou republiku bez drog 2015" zastavil i v Čáslavi

Peloton cyklistů se v rámci akce
Foto: zak
 
Publikováno: 28.6.2015 v 7:00, Aktualizováno: 22.6.2015 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

V uplynulém týdnu projel zdejším regionem desetičlenný peloton cyklistů, kteří se tímto způsobem zapojili do akce, nazvané "Cyklo-běh za Českou republiku bez drog 2015." Jednou z jeho zastávek (ačkoliv původně neplánovaných) se stalo také město Čáslav, kde se účastníci setkali s vedením místní radnice, a to se starostou, inženýrem Jaromírem Strnadem, místostarostou, doktorem Vlastislavem Málkem i tajemníkem městského úřadu, inženýrem Antonínem Hejzlarem.

V rozhovoru, vedeném v pracovně starosty města, potom aktéři cyklo-běhu informovali představitele města o svojí cestě, jejím účelu a celkově o činnosti jejího pořadatele, tedy občanského sdružení Řekni NE drogám - řekni ANO životu. "Cyklo-běh je svým rozsahem a intenzitou největší pravidelnou protidrogovou kampaní, spojenou se sportem. Tato aktivita chce upozornit na dlouhodobě zanedbávané vzdělávání na poli drogové prevence a volá po zvýšení drogové gramotnosti a osvěty v naší zemi. Nad akcí v tomto roce převzal záštitu Senát Parlamentu České republiky," uvádí oficiální zpráva, vydaná při příležitosti konání letošního, již třináctého ročníku cyklo-běhu.

"Akci pořádáme ve spolupráci s lidmi, kteří se již dostali do kontaktu s drogami a dokázali, že je možné nad nimi zvítězit," konstatoval jeden z účastníků sportovně-osvětového programu. Bývalí drogově závislí spolupracovníci organizace také docházejí na přednášky do škol, které jsou tímto občanským sdružením pořádány zvláště pro žáky druhého stupně základních škol a středních škol. "Základem je přesvědčit děti, že neexistují drogy, které by nebyly škodlivé. Jestliže například kouření marihuany někteří přirovnávají ´jenom´ k běžným cigaretám, je potřeba za prvé zdůraznit, že ani cigarety nezůstávají bez následku na zdravotním stavu kuřáka a za druhé i jen relativně běžná a bohužel snadno dostupná marihuana významným způsobem a mnohem výrazněji než zmiňované cigarety ovlivňuje smysly člověka. Ten navíc často i pod vlivem drogy usedá za volant automobilu, přičemž jeho schopnosti k řízení jsou výrazně zhoršeny a ohrožuje tak nejen svoje zdraví, ale také životy mnoha dalších lidí," zaznělo v diskusi.

Občanské sdružení Řekni NE drogám - řekni ANO životu prezentovalo ve městě také efektivní Hubbardův detoxikační program pro drogově závislé. Účastníci jízdy se také zajímali o situaci v této oblasti v Čáslavi i o přístup radnice k řešení možných problémů. Cyklo-běh za Českou republiku bez drog zavítal během tří týdnů konání akce do desítek českých i moravských měst a projel tak doslova celou republiku.

 

Autor článku: zak
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM