Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 21. července 2019
logo

Peloton cyklistů se v rámci akce "Cyklo-běh za Českou republiku bez drog 2015" zastavil i v Čáslavi

Peloton cyklistů se v rámci akce
Foto: zak
 
Publikováno: 28.6.2015 v 7:00, Aktualizováno: 22.6.2015 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

V uplynulém týdnu projel zdejším regionem desetičlenný peloton cyklistů, kteří se tímto způsobem zapojili do akce, nazvané "Cyklo-běh za Českou republiku bez drog 2015." Jednou z jeho zastávek (ačkoliv původně neplánovaných) se stalo také město Čáslav, kde se účastníci setkali s vedením místní radnice, a to se starostou, inženýrem Jaromírem Strnadem, místostarostou, doktorem Vlastislavem Málkem i tajemníkem městského úřadu, inženýrem Antonínem Hejzlarem.

V rozhovoru, vedeném v pracovně starosty města, potom aktéři cyklo-běhu informovali představitele města o svojí cestě, jejím účelu a celkově o činnosti jejího pořadatele, tedy občanského sdružení Řekni NE drogám - řekni ANO životu. "Cyklo-běh je svým rozsahem a intenzitou největší pravidelnou protidrogovou kampaní, spojenou se sportem. Tato aktivita chce upozornit na dlouhodobě zanedbávané vzdělávání na poli drogové prevence a volá po zvýšení drogové gramotnosti a osvěty v naší zemi. Nad akcí v tomto roce převzal záštitu Senát Parlamentu České republiky," uvádí oficiální zpráva, vydaná při příležitosti konání letošního, již třináctého ročníku cyklo-běhu.

"Akci pořádáme ve spolupráci s lidmi, kteří se již dostali do kontaktu s drogami a dokázali, že je možné nad nimi zvítězit," konstatoval jeden z účastníků sportovně-osvětového programu. Bývalí drogově závislí spolupracovníci organizace také docházejí na přednášky do škol, které jsou tímto občanským sdružením pořádány zvláště pro žáky druhého stupně základních škol a středních škol. "Základem je přesvědčit děti, že neexistují drogy, které by nebyly škodlivé. Jestliže například kouření marihuany někteří přirovnávají ´jenom´ k běžným cigaretám, je potřeba za prvé zdůraznit, že ani cigarety nezůstávají bez následku na zdravotním stavu kuřáka a za druhé i jen relativně běžná a bohužel snadno dostupná marihuana významným způsobem a mnohem výrazněji než zmiňované cigarety ovlivňuje smysly člověka. Ten navíc často i pod vlivem drogy usedá za volant automobilu, přičemž jeho schopnosti k řízení jsou výrazně zhoršeny a ohrožuje tak nejen svoje zdraví, ale také životy mnoha dalších lidí," zaznělo v diskusi.

Občanské sdružení Řekni NE drogám - řekni ANO životu prezentovalo ve městě také efektivní Hubbardův detoxikační program pro drogově závislé. Účastníci jízdy se také zajímali o situaci v této oblasti v Čáslavi i o přístup radnice k řešení možných problémů. Cyklo-běh za Českou republiku bez drog zavítal během tří týdnů konání akce do desítek českých i moravských měst a projel tak doslova celou republiku.

 

Autor článku: zak
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM