Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 22. srpna 2019
logo

Patronka Kutné Hory spokojeně přihlížela, jak se rozsvěcí vánoční strom

Patronka Kutné Hory spokojeně přihlížela, jak se rozsvěcí vánoční strom
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 5.12.2018 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Svatá Barbora stála při občanech Kutné Hory v úterý 4. 12., vzdor nepříliš lákavé předpovědi počasí se místy obloha dokonce vyjasnila a zaplněné Palackého náměstí si mohlo plně vychutnat stylový, milý, neokázalý program, v němž na úvod zazněly písně v podání  Happy Christmas  Bandu.

Následovalo rozkošné vystoupení dětí z MŠ Kytička a ještě předtím, než patronka města „vyhecovala“ děti, aby svým voláním „zařídily“ rozsvícení vánočního stromu (sličného, pokrytého jednoduchými, půvabnými ozdobami, které měly letos premiéru) promluvil starosta města Josef Viktora (poděkoval všem, kdo se na organizaci i průběhu slavnosti podíleli, popřál jménem svým i celého městského zastupitelstva všem Kutnohořanům – a nejen jim - krásné svátky).

Po něm se slova ujal kutnohorský arciděkan Jan Uhlíř – na okamžik „vyprovokoval“ všeobecné ticho, od něhož odvodil i umění naslouchat, právě tak jako navrhl občasné zhasnutí světel, jež může přispět, abychom paradoxně viděli, vnímali víc.

Hezké atmosféře napomohla dvojice konferujících (Veronika Lebedová a Michal Trnka), která v této roli oslavila kulatých deset roků, tradiční živý betlém  Stáje Rozárka i prosté, „obyčejné“ setkávání lidí, které bychom neměli v žádném případě nechávat jen na období kolem svátků.

Z náměstí mnozí zamířili na slavnostní mši do chrámu sv. Barbory, kde se o den dříve konal závěrečný koncert v rámci akce Katedrály pomáhají katedrále. Na závěr zajímavost: Přítomní pochopitelně využívali možnosti koupit si různé pochutiny i nápoje a měli příležitost prohlédnout si nové stánky, které dává prodejcům k dispozici město.

FotogaleriePatronka Kutné Hory spokojeně přihlížela, jak se rozsvěcí vánoční stromPatronka Kutné Hory spokojeně přihlížela, jak se rozsvěcí vánoční stromPatronka Kutné Hory spokojeně přihlížela, jak se rozsvěcí vánoční stromPatronka Kutné Hory spokojeně přihlížela, jak se rozsvěcí vánoční stromPatronka Kutné Hory spokojeně přihlížela, jak se rozsvěcí vánoční stromPatronka Kutné Hory spokojeně přihlížela, jak se rozsvěcí vánoční stromPatronka Kutné Hory spokojeně přihlížela, jak se rozsvěcí vánoční stromPatronka Kutné Hory spokojeně přihlížela, jak se rozsvěcí vánoční stromPatronka Kutné Hory spokojeně přihlížela, jak se rozsvěcí vánoční stromPatronka Kutné Hory spokojeně přihlížela, jak se rozsvěcí vánoční stromPatronka Kutné Hory spokojeně přihlížela, jak se rozsvěcí vánoční stromPatronka Kutné Hory spokojeně přihlížela, jak se rozsvěcí vánoční stromPatronka Kutné Hory spokojeně přihlížela, jak se rozsvěcí vánoční strom
Autor článku: Vítězslav Hospes, autor fotogalerie: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM