Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 13. prosince 2018
logo

Páté album kapely Vesper Pan Optikum je o tom, jací nechceme být

Páté album kapely Vesper Pan Optikum je o tom, jací nechceme být
Foto: tz
 
Publikováno: 20.9.2018 v 10:00
Rubrika: Kultura

Dne 11. 9. 2018 vydala kutnohorská kapela Vesper své páté, dlouho chystané album Pan Optikum. Víme, že na něm pánové pracovali téměř dva roky. Tedy pro uskupení, které nás v minulosti zásobovalo přísunem nových písní každoročně, neobvyklý interval.

Dle minulých vyjádření této sympatické party bylo uvedení alba jako celku prodlužováno záměrně. „Chtěli jsme, aby byla naše tvorba dostupnější. Proto jsme na nové CD dlouhodobě upozorňovali formou vydávání jednotlivých písniček.

To vedlo k tomu, že v den vydání už máme sedm(!) videoklipů.“, podotýká klávesista a zpěvák Pavel Ladra. Datum vydání 11. 9. 2018 bylo zvoleno jako reakce na události z 11. 9. 2001. Podle Vesperu se právě tímto dnem svět nevratně změnil v jakési panoptikum pitoreskních postav.

Hodní amíci, zlí teroristé a další figury světové scény. Ale samotné písničky o těch velkých událostech vůbec nepojednávají. „Chtěli jsme, aby naše hudba reflektovala pocity a události blízké každému člověku. A tak vznikl soubor archetypálních postav, o nichž si my sami nemyslíme nic dobrého.

Je to ukázkový výběr vlastností, které se zuby nehty snažíme nemít.“, vysvětluje Milan Jahodář, kapelník Vesperu. A tak na albu najdete písničky pojednávající o namyšlených zbohatlících, klevetných ženách, chorobných sukničkářích, škodolibých a hrabivých lidech, ale také song o youtuberech a nebo výstrahu před osobním vyhořením.

Celý komplet uzavírá více než jedenáctiminutový opus Pan Optikum s téměř pohádkovým příběhem. Pan Optikum je pro kapelu zároveň uzavřením prvních deseti let existence. Za tu dobu se z kluků „z garáže“ stali respektovanou značkou na regionální scéně. Vydali pět alb, natočili devět videoklipů  a odehráli nespočet koncertů ať už samostatně nebo na společných scénách se slavnějšími kolegy.  A my už se těšíme, co bude dál.

Autor článku: tz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Mikuláš se objevil na mnoha místech, v Kutné Hoře zavítal i do plaveckého bazénuZ ulice tam vidět není, ale zblízka máte před sebou skutečný „humus“...Soubor Cuthna Antiqua bude koncertovat na HrádkuAdvent na tvrzi Malešov si letos zpestřili Pivovarskými hody
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM