Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 8. dubna 2020
logo

Osm dopravních nehod za tři víkendové dny

Osm dopravních nehod za tři víkendové dny
Foto: P ČR
 
Publikováno: 27.1.2017 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Osm dopravních nehod za tři víkendové dny

Dopravní policisté řešili od pátku 13. do neděle 15. 1. na Kutnohorsku celkem osm dopravních nehod. Ve dvou případech si nehoda vyžádala lehká zranění. Při dalších nebyl nikdo zraněn. První nehoda s lehkým zraněním se stala 14. 1. kolem 11.30, kdy 21letý řidič z Kolína řídil vozidlo Š Favorit od Uhlířských Janovic k Sázavě. Na zledovatělém zasněženém povrchu, při průjezdu zatáčkou, uvedl vozidlo do smyku. Narazil do svodidel, sjel do příkopu, a zastavil až po nárazu do vzrostlého stromu. Byl převezen do nemocnice k ošetření. Alkohol policisté vyloučili dechovou zkouškou.  Další lehké zranění si vyžádala nehoda u  Benátek. Řidička z Prahy (31 let) jela s vozidlem VW Passat k obci Úžice. Při projíždění zatáčkou, uvedla vozidlo do smyku, přejela do protisměru, kde se čelně střetla s autobusem MAN. V době nehody se přepravoval autobusem jeden cestující. Náraz odmrštil osobní auto mimo komunikaci do příkopu. Spolujezdkyně z vozidla byla převezena do nemocnice na ošetření. Alkohol vyloučen dechovými zkouškami u řidičky i řidiče autobusu. K nehodě došlo kolem 10. hodiny 14. 1. Příčiny, okolnosti a míra zavinění těchto nehod jsou v šetření. NEZAPOMEŇTE! Mokrá silnice je 2x více kluzká než suchá. Zasněžená silnice je 2x více kluzká než mokrá. Silnice s náledím je 2x více kluzká než zasněžená. Brzdná dráha zimní pneumatiky je při 50 km/hod poloviční ve srovnání s letní pneumatikou!

Pachatelky krádeží se budou zodpovídat ze svých činů

K DOPADENÍ ZLODĚJKY PŘISPĚLA VEŘEJNOST

ženě ze Zbraslavic (31 let) kutnohorští kriminalisté sdělili podezření z trestného činu krádež. Podezřelá se v listopadu 2016 vloupala do chatek v zahrádkářské kolonii „Kunáškovo“ v Čáslavi.  Škoda přes 1 000 Kč. V případě odsouzení hrozí pachatelce odnětí svobody až na 2 roky. trestní stíhání čtyřicetileté ženy z Brna zahájila kutnohorská kriminálka. Obviněná v srpnu 2016 okradla seniorku v obci Horky na Čáslavsku. O případu jsme informovali 29. 8. 2016, kdy jsme zároveň žádali veřejnost o pomoc. Kutnohorští kriminalisté pachatelku velmi dobře znají, v minulosti se na Kutnohorsku podobné trestné činnosti už dopustila. V případě odsouzení hrozí obviněné ženě až tříletý trest odnětí svobody. Kriminalisté děkují tisku a občanům za to, že přispěli k dopadení pachatelky. 

Ke krádeži vozidla AUDI A6 došlo v noci na neděli 15. 1.

Policie žádá veřejnost o spolupráci

Ke krádeži osobního motorového vozu AUDI A6, VIN WAUZZZ4F25N082840, šedé metalízy, RZ 6S0 37 00 došlo zřejmě v noci na neděli 15. 1. Vozidlo bylo zaparkováno v obci Žehušice, ul. Školní na účelové komunikaci cca 100 m od křižovatky s ul. Ke Křížku. Škoda odcizením auta se pohybuje kolem 150 000 Kč. Jakékoli poznatky k pohybu, výskytu či nabídce prodeje tohoto vozidla sdělte policistům na bezplatné telefonní  lince 158, nebo na tel. 974 875 710.

Policejní blok

- zřejmě v noční době vandal 12. ledna v kutnohorské ulici Na Chmelnici rozbil čelní sklo vozidla Volvo a způsobil škodu 12 tisíc korun.

- Dva případy neplacení výživného: Na nezletilé syny zapomíná 32letý „tatínek“ od března 2016. Okresní soud v Kutné Hoře mu určil přispívat celkem 550 Kč měsíčně. V současnosti dluží 3.350 Kč. Podobně ignoruje povinnost platit na dceru 37letý otec z Kutnohorska. Soud mu určil výživné  1.900 Kč měsíčně. Od června 2016 dluží 36 tisíc korun. Neplacení výživného řeší i čáslavští policisté: 29letý muž dluží od srpna 2016 nejméně 13.500 Kč, od ledna 2012 42letý otec z Kutnohorska neplatí na dceru. Jeho dluh narostl na 91 tisíc korun. V případě prokázání viny hrozí „neplatičům“ až rok odnětí svobody.

- zloděj vnikl  17. 1. po poledni do  podniku v K. Hoře  a z šatní skříňky ukradl mobilní telefon. Škoda přes 7 000 Kč.

- Zručští policisté přijali oznámení o krádeži dřeva z katastrálního území Chabeřice. Zloděj v době od 21. 11. 2016 do 2. 1. 2017 pokácel a odcizil na lesním pozemku 15 vzrostlých stromů (dub, buk a borovice) o celkovém objemu dřevní hmoty 15 m kubických. Škoda nejméně 15 tisíc korun.

- Ve čtvrtek 19. ledna přišla o peněženku a mobilní telefon dívka z Čáslavi. Zloděj využil její nepozornosti a během nákupů v čáslavské obchodní zóně jí z kabelky odcizil peněženku s osobními doklady, platební kartou, financemi a dalšími osobními věcmi. Škoda více než 5 000 Kč.

Autor článku: tz, P ČR
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
 
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM