Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 21. ledna 2020
logo

Oslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasí

Oslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasí
Foto: Petr Křen
 
Publikováno: 30.10.2018 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

I Kácov se připojil k oslavám založení republiky. Nejprve dopoledne položili starostka Soňa Křenová s místostarostou Janou Pěknou a členy výboru místních hasičů kytice k pomníkům padlých za 1. světové války ve Zderadinách a v Račíněvsi.

Odpoledne pak k památníku obětem 1. a 2. světové války u sokolovny v Kácově. Zde starostka připomněla vznik republiky a oběti z řad kácovských občanů za 1. světové války.

Poté se zúčastnění přesunuli na nově budované veřejné prostranství Ve Farářství, kde byla slavnostně zasazena lípa republiky. Starostka Křenová zde zdůraznila ideály a myšlenky, ze kterých vzešel samostatný stát před 100 lety a které je třeba propagovat i v současné době a v jejich duchu vychovávat mladou generaci.

Lípu věnovala obci Ing. Šárka Michálková, která ji i odborně zasadila. Během slavnosti pohovořila o historii vysazování a významu lip pro český národ. Vedle lípy byla instalována pamětní deska.

Pro účastníky bylo připraveno malé občerstvení a slavnost byla doprovázena hudebním vystoupením Františka Procházky na harmoniku. Počasí bohužel této akci příliš nepřálo, déšť a zima se podepsaly na menší účasti.

FotogalerieOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasí
Autor článku: Petr Křen, autor fotogalerie: Petr Křen
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM