Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 16. září 2019
logo

Oslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasí

Oslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasí
Foto: Petr Křen
 
Publikováno: 30.10.2018 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

I Kácov se připojil k oslavám založení republiky. Nejprve dopoledne položili starostka Soňa Křenová s místostarostou Janou Pěknou a členy výboru místních hasičů kytice k pomníkům padlých za 1. světové války ve Zderadinách a v Račíněvsi.

Odpoledne pak k památníku obětem 1. a 2. světové války u sokolovny v Kácově. Zde starostka připomněla vznik republiky a oběti z řad kácovských občanů za 1. světové války.

Poté se zúčastnění přesunuli na nově budované veřejné prostranství Ve Farářství, kde byla slavnostně zasazena lípa republiky. Starostka Křenová zde zdůraznila ideály a myšlenky, ze kterých vzešel samostatný stát před 100 lety a které je třeba propagovat i v současné době a v jejich duchu vychovávat mladou generaci.

Lípu věnovala obci Ing. Šárka Michálková, která ji i odborně zasadila. Během slavnosti pohovořila o historii vysazování a významu lip pro český národ. Vedle lípy byla instalována pamětní deska.

Pro účastníky bylo připraveno malé občerstvení a slavnost byla doprovázena hudebním vystoupením Františka Procházky na harmoniku. Počasí bohužel této akci příliš nepřálo, déšť a zima se podepsaly na menší účasti.

FotogalerieOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasíOslavy 100 let vzniku republiky v Kácově poznamenala nepřízeň počasí
Autor článku: Petr Křen, autor fotogalerie: Petr Křen
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM