Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 9. července 2020
logo

Orchestr Jaroslava Ježka se chystá na Vánoce

Orchestr Jaroslava Ježka se chystá na Vánoce
Foto: Redakce OK
 
Publikováno: 1.11.2019 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Uteklo to. Před dvěma roky kapelník a všestranný muzikant Zdeněk Jeřábek (známe ho již dlouhé roky z mnoha aktivit, mimo jiné i působení se skupinou V.I.P.  a  dixielandovým seskupením Royal Dixieland Jazz Band) potěšil milovíky  swingu a dobré hudby další aktivitou:

V kutnohorském Tylově divadle představil orchestr Jaroslava Ježka. Právě o této kapele jsme si stručně popovídali v krátkém aktuálním rozhovoru.

Jak dlouho vlastně hrajete?

Písničky Osvobozeného divadla mě vždycky velmi oslovovaly a  v roce 2017 se mi podařilo dát dohromady partu „zpřízněných duší“. Čas příprav vyvrcholil divadelním představením Večer v kavárně Tmavomodrý svět.

Mělo dobrou odezvu, protože tyhle skvosty vlastně nikdy nemohou zestárnout – představení se dočkalo několika repríz.

Pak jste samozřejmě navázali…

Začali jsme se  poohlížet po hudbě Ježkových  současníků doma i ve světě. Na  repertoáru se nám začali objevovat  George Gershwin, Irving Berlin, Duke Ellington, ale i čeští souputníci Jaroslava Ježka.

Například  S. E. Nováček nebo písničky které nahrála kapela Melody Boys R. A. Dvorského. Jsou to spousty krásného materiálu,  věřím,  že osloví naše posluchače.

Co máte za sebou v poslední době?

Hráli jsme sérii letních koncertů, kde jsme kromě kmenového repertoáru zařadili mnoho novinek ze swingové éry. Nedávno jsme na Dožínkách a vinobraní  na Kačině zahráli i swingový recitál s Jitkou Zelenkovou. Pro orchestr to byla docela výzva, které jsme se myslím se ctí zhostili.

Ve vašich propagačních materiálech nabízíte několik různě zaměřených koncertů. Můžeš nám je přiblížit?

Předně je to program, čerpající  ryze z tvorby Osvobozeného divadla. Jmenuje se „Ježkův Tmavomodrý svět“, kde se s námi může posluchač přenést do třicátých let minulého století a nechat se unášet na vlně geniální hudby J. Ježka a krásných textů W+V.

Druhý pořad se jmenuje „Když to swinguje, je to ono….“, k tomu asi komentář není nutný. Třetí  nese název „Jen pro ten dnešní den“. Tam zaznívají muzikálové a filmové melodie. Například písničky z muzikálů  Hello Dolly, My Fair Lady, Divotvorný hrnec a mnoha dalších. Blíží se svátky a tak naše další chystané vystoupení je čistě vánoční.

Vánoce se opravdu kvapem blíží, tak tohle téma trochu upřesni.

Pořad se jmenuje „Vánoční sešlost Orchestru Jaroslava Ježka“. Letos ho budeme hrát několikrát.  Nejzajímavější to bude asi v čáslavském divadle, kde s námi bude hostovat vynikající pěvecký sbor Gymnázia a SOŠPg Čáslav,  vedený paní profesorkou Vrňákovou.

Spolupráce s ním je velký hudební zážitek. Mohu prozradit, že se v programu objeví jako host také operní pěvkyně Jana Veberová. S kapelou jako jeden z vánočních dárků připravujeme pro posluchače „Glenn Miller story“ a mnoho dalšího.

Předpokládám, že sólisté OJJ zůstávají tradiční?

Je to tak. U mikrofonů se budou tradičně střídat Alžběta Kosinová, Johana Jeřábková a Jiří Fiedler. I když musím říct, že nejen střídat. Všichni tři si premiérově střihnou „Tři strážníky“ nebo   Gershwinovu písničku „I Got Rhythm“. Takže budou fungovat i jako vokální trio...

Díky za rozhovor, úsilí věnované odkazu (nejen) Jaroslava Ježka i za radost, kterou OJJ rozdává. Ať se to daří pořád víc! 

Autor článku: Redakce OK
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidiKoronavirus nás nepoložil a jedeme dál!
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM