Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 23. ledna 2019
logo

Operní týden Kutná Hora 2018: Opět se máme na co těšit, program je pestrý, osobnosti účinkujících zárukou nejvyšší kvality

Operní týden Kutná Hora 2018: Opět se máme na co těšit, program je pestrý, osobnosti účinkujících zárukou nejvyšší kvality
Foto: tz
 
Publikováno: 10.6.2018, Aktualizováno: 8.6.2018 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

OPERNÍ  TÝDEN  KUTNÁ  HORA se koná pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Ing. Jaroslavy Pokorné Jermanové a starosty města Kutné Hory Ing. Josefa Viktory,za finanční podpory města Kutné Hory.

Osvědčená a obětavá organizátorka Karolina Hromádková připravila další ročník dnes již tradičního a velmi oblíbeného hudebního festivalu, který se letos uskuteční   od 16. do 24. 6. 

Jako obvykle v jeho programu najdeme skvosty a lahůdky pro ctitele kvalitního uměleckého prožitku, jehož účinnost zvyšují kulisy někdejšího druhého královského města a nepopiratelný „genius loci“ míst, v nichž si historie podává ruku se současností. Více než mnohá slova jistě vypovídá následující přehled:

Zahajovací večer 16. 6. 2018 ve 20 hodin – Městské Tylovo divadlo, záštitu  převzal radní města K.Hory RNDr. Ivo Šanc. OPERNÍ HVĚZDY BUDOUCNOSTI uvádí světově proslulá pěvkyně  Eva Randová.  Spolu se Severočeskou filharmonií Teplice a dirigentem Františkem Drsem vystoupí v áriích a scénách z nejoblíbenějších oper, jako jsou například Lazebník sevillský, Don Carlos, Maškarní ples, Bohéma, Toska, Turandot, Carmen, Rusalka.

Další  mezinárodní pěvecké obsazení: Sopranistka Sonia Warzyńská z Polska, mezzosopranistka Eliška Zajícová z Prahy, mladý dramatický tenorista Kirill Matveev z Ruska a barytonista Hongyu Chen z Číny.  

Tito čtyři pěvci jsou obdařeni překrásnými hlasovými materiály a na svém kontě mají řadu úspěchů na mezinárodních pěveckých soutěžích i na českých a evropských pódiích. Spojují je laureátské tituly z Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka.

Věříme, že i oni se uplatní na zahraničních scénách, stejně jako mladí pěvci, které organizátoři festivalu do Kutné Hory přivedli dříve.

2. večer 19. 6. 2018 ve 20 hodin - zahrady Galerie Středočeského kraje. NOC S LEHKOU MÚZOU. V rozkvetlých zahradách GASK zazní v provedení sólistů Adély Skočilové, Gabriely Kopperové a Juraje Nociara a Festivalového orchestru nejznámější melodie z operet J.Strausse, F.Lehára, E. Kálmána a dalších, které zařazují do svého repertoáru i největší pěvecké hvězdy současnosti a slavné operní domy.

Uslyšíte ukázky z operet Netopýr, Cikánský baron, Paganini, Giuditta, Země úsměvů, Čardášová princezna, Hraběnka Marica a dalších. Tanečními kreacemi zpestří večer členové souboru Strauss-balet-Praha. Dramaturgem i dirigentem bude František Drs. Za nepříznivého počasí Městské Tylovo divadlo.

3. večer 21. 6. 2018 ve 20 hodin – historická zasedací síň ve Vlašském dvoře KRISKROS A CAPPELLA - vokální skupina, která od roku 2009 získává pravidelně ocenění v domácích i mezinárodních soutěžích.

V roce 2016 získal KrisKros druhé místo na prestižní mezinárodní „a cappella“ soutěži „Vokal.Total“ v Grazu v kategorii klasické hudby.

V únoru 2017 tak odstartoval zcela výjimečný projekt, jehož výsledkem je nové CD, které vyšlo v říjnu 2017. Repertoár KrisKros je velice pestrý, zahrnuje hudbu klasickou, populární, ale i lidovou. Od svého vzniku (2007) účinkoval KrisKros na více než 400 vystoupeních v ČR i v Evropě.

Závěrečný večer  24. 6. 2018  ve  21 hodin – rajská zahrada bývalého cisterciánského kláštera v Kutné Hoře – Sedlci, areál společnosti Philip Morris ČR a.s. /Starosedlecká 108,Kutná Hora – Sedlec/.

Záštitu nad tímto večerem převzal předseda právního výboru Evropského parlamentu Pavel Svoboda. Madama Butterfly skladatele Giacoma Pucciniho v provedení operního souboru Divadla J. K. Tyla v  Plzni a jeho hostů, Marie Kobielské v titulní roli, Paola Lardizzoniho a Vratislava Kříže, v  hudebním nastudování dirigenta Jiřího Štrunce a režijním pojetí ředitele divadla Mgr. Martina Otavy. Pro potřeby festivalu Operní týden se ujal režie šéf opery DJKT Mgr. Tomáš Pilař a dirigentské taktovky František Drs.

V případě nepříznivého počasí koncertní provedení v kostýmech v Městském Tylovo divadle.

Informace o prodeji vstupenek na telefonním čísle +420 603 416 647  a www.opernityden.cz.

Autor článku: tz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM