Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 16. července 2020
logo

Operní týden - jedinečná představení a výborné výkony umělců

Operní týden - jedinečná představení a výborné výkony umělců
Foto: Petr Hejcman
 
Publikováno: 30.6.2019, Aktualizováno: 28.6.2019 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

ŠIROKÁ KULTURNÍ VEŘEJNOST A ŘADA ZAHRANIČNÍCH NÁVŠTĚVNÍKŮ SI NENECHALA UJÍT ANI JEDEN Z VEČERŮ 23. ROČNÍKU MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU OPERNÍ TÝDEN KUTNÁ HORA 2019 .

ZAHAJOVACÍ KONCERT „KRÁLŮ OPERY“ 15.6. 2019 předcházela velká průtrž mračen, která byla i důvodem přeložení koncertu do vnitřních prostor. Díky vstřícnosti vedení firmy Philip Morris ČR a.s. se jimi stal Konvent bývalého cisterciáckého kláštera v Kutné Hoře.

Koncert tří italských tenorů v podání Paola Lardizzoniho, Luciana Mastra a Gianluca Sciarpellettiho, byl opravdu hudební lahůdkou na úvod festivalu. Díla velikánů G. Verdiho, G. Pucciniho, R. Leoncavalla, G. Bizeta zazněla v podání Komorního orchestru Národního divadla v Praze pod dirigentským vedením kutnohorského rodáka a čestného občana Kutné Hory Františka Drse na výbornou.

Všichni tři protagonisté a jejich jižanský temperament strhl publikum k finálnímu standing ovation. KRÁSNĚ A S HUMOREM VYZNĚL I PŘÍDAVEK LA TRAVIATA, VE KTERÉM SE PŘEDSTAVILA JAKO „NÁHODNÝ HOST“ (NEJEN) KUTNOHORSKÁ SOPRANISTKA JANA VEBEROVÁ.

Milá a nečekaná byla i taneční vsuvka Luciana Mastra a ředitelky festivalu Karoliny Hromádkové. Ta letos řešila tzv. „v hodině dvanácté“ hned dva nečekané „záskoky“ za nemocné umělce. Tím prvním byl jeden z tenorů G. Zampieri, kterého bravurně zastoupil Ital Gianluca Sciarpelletti který  do Kutné Hory, přiletěl přímo z americké Atlanty, aby po vystoupení pokračoval na cestě do Říma.

DRUHÝ KONCERT 19.6. 2019 v chrámu sv. Barbory vzdal poctu Antonínu Dvořákovi. Mezi vzácnými hosty uvítala ředitelka festivalu českou operní legendu pěvkyni Evu Randovou a po upřímných a citlivých slovech Jana Uhlíře se rozezněl chrám sv. Barbory tóny nádherného  Dvořákova Te Deum pro sóla.

Smíšený sbor a symfonický orchestr v podání sopranistky Pavly Vykopalové a barytonisty Hongyu Chena z Číny, laureáta Mezinárodní pěvecké soutěže A.Dvořáka v Karlových Varech z roku 2018, Pražského rozhlasového sboru a Filharmonie Hradec Králové, to byla skoro stovka účinkujících, kteří pod taktovkou DIRIGENTA FRANTIŠKA DRSE DO ZAPLNĚNÉHO CHRÁMU NADŠENÝM POSLUCHAČŮM své hudební nadání a um předali. Následná 9.symfonie "Z nového světa" byla úchvatným hudebním zážitkem a završením druhého večera.

RAJSKÁ ZAHRADA BÝVALÉHO CISTERCIÁCKÉHO KLÁŠTERA V KUTNÉ HOŘE – SEDLCI, V AREÁLU SPOLEČNOSTI PHILIP MORRIS ČR A.S. BYLA 23.6. 2019 MÍSTEM ZÁVĚREČNÉHO OPERNÍHO VEČERA.

Slavná opera G. Verdiho Il trovatore (Trubadúr) si nemohla vybrat lepšího počasí. Nádherný letní večer okrášlili vynikajícími výkony členové operního souboru Divadla F.X.Šaldy v Liberci a jeho hostů, v hudebním nastudování šéfa opery Martina Doubravského.

V titulní roli vystoupil italský tenorista Paolo Lardizzone, který exceloval již při úvodním festivalovém večeru.  Dále se v hlavních rolích představila Lívia Obručník Vénosová, Kateřina Jalovcová a i druhý neplánovaný „záskok“ – ukrajinec Andrij Shkurhan v roli hraběte Luny, ten zastoupil nemocného Jiřího Rajniše.

Nedělní půlnoční obloha bez jediné kapky deště a dlouhotrvající potlesk nesoucí se Rajskou zahradou byl krásnou odměnou a poděkováním v první řadě pořádající agentuře Karoliny Hromádkové a dirigentu Františku Drsovi, všem účinkujícím, sponzorům, technikům, zvukařům, osvětlovačům a dalším partnerům, kteří se na letošním vydařeném 23. mezinárodním hudebním festivalu Operní týden 2019  Kutná Hora podíleli.

FotogalerieOperní týden - jedinečná představení a výborné výkony umělcůOperní týden - jedinečná představení a výborné výkony umělcůOperní týden - jedinečná představení a výborné výkony umělcůOperní týden - jedinečná představení a výborné výkony umělcůOperní týden - jedinečná představení a výborné výkony umělcůOperní týden - jedinečná představení a výborné výkony umělcůOperní týden - jedinečná představení a výborné výkony umělcůOperní týden - jedinečná představení a výborné výkony umělcůOperní týden - jedinečná představení a výborné výkony umělcůOperní týden - jedinečná představení a výborné výkony umělcůOperní týden - jedinečná představení a výborné výkony umělcůOperní týden - jedinečná představení a výborné výkony umělcůOperní týden - jedinečná představení a výborné výkony umělcůOperní týden - jedinečná představení a výborné výkony umělcůOperní týden - jedinečná představení a výborné výkony umělcůOperní týden - jedinečná představení a výborné výkony umělcůOperní týden - jedinečná představení a výborné výkony umělců
Autor článku: Dušan Lapáček, autor fotogalerie: Dušan Lapáček a Petr Hejcman
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidiKoronavirus nás nepoložil a jedeme dál!
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM