Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 17. listopadu 2019
logo

Ocenění pilotů display L-159 ALCA na leteckém dnu v anglickém RAF COSFORD

Ocenění pilotů display L-159 ALCA na leteckém dnu v anglickém RAF COSFORD
Foto: TZ
 
Publikováno: 15.6.2019 v 14:00, Aktualizováno: 14.6.2019 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

V neděli 9. června se v Anglii uskutečnil RAF Cosford Air Show 2019, kterého se zúčastnilo 55.000 návštěvníků. K vidění byla zajímavá vystoupení nejen historických letadel, ale také adrenalinové ukázky moderní letecké techniky.

Na své si přišli i diváci na statické ukázce, kde si mohli prohlédnout několik desítek kusů letecké techniky. Nedílnou součástí akce byl bohatý doprovodný program.

Za Armádu České republiky své letové umění předvedl display pilot kapitán Ivo Kardoš s bojovým letounem JAS-39 Gripen a dvojice display pilotů L-159 ALCA z 21. základny taktického letectva Čáslav.

Právě piloti 212. taktické letky vyhráli cenu za nejlepší letovou ukázku. Jejich „Úder dvojice L-159 na pozemní cíl“ byl součástí nabitého šesti hodinového letového programu.„Velmi si vážíme tohoto prestižního ocenění, bylo to pro nás velké překvapení.

To, že ze všech ukázek bude nejlepší ta naše, nikdo z nás vůbec nečekal,“ řekli Michal a Aleš bezprostředně po získání ocenění. Součástí ukázky byl též společný průlet ve formaci se Spitfirem, který připomněl účast československých letců v Bitvě o Británii.

Vstupním bodem do této bitvy byl pro mnohé piloty právě Cosford, který sloužil jako sběrný tábor a odkud byli  letci posíláni k bojovým letkám.

Autor článku: Radek Jancev
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM