Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pátek, 28. ledna 2022
logo

Obrazem: Terasy pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře získaly ocenění za bezbariérovost

Obrazem: Terasy pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře získaly ocenění za bezbariérovost
Foto: Monika Pravdová
 
Publikováno: 17.8.2017 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Terasy pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře získaly ocenění Stavba roku Středních Čech. Slavnostní ceremoniál podepsání a předání výročních certifikátů se uskutečnil na terasách parku koncem července. Proměna parku pod Vlašským dvorem si jistě zaslouží ocenění, trochu překvapivé však je, že oceněny byly jako druhé nejlepší v kategorii bezbariérové stavební dílo.

    „Soutěž byla rozdělena do čtyř kategorií. Nominováno bylo padesát staveb a ty rozděleny do čtyř kategorií. Terasy pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře byly zařazeny do kategorie bezbariérové stavby,“ konstatoval Aleš Zahajský, představitel organizačního výboru Stavba roku střední Čechy, který certifikáty zástupcům města předával s tím, že o ocenění rozhodla čtyřicetičlenná velká porota. Jak zdůraznil Aleš Zahajský, jedná se o prestižní záležitost, ocenění nedoprovází finanční odměna.

   Slavnostního předání ceny se účastnil i vozíčkář Jan Němeček z Kutné Hory. Jelikož je sportovec tělem i duší, i přes svůj handicap by se na terasy dostal z dolní části parku boční brankou, po zdolání náročného stoupání po kamenné dlažbě ulicí Žižkova brána. „Bezbariérové terasy už prakticky jsou, ale dá to ještě hodně práce se tam dostat,“ přiznal Jan Němeček s tím, že pokud by v ulici Žižkova brána byl jemně dlážděný chodník a ne hrubá dlažba, přístup by byl pro lidi upoutané na vozíčku snazší. Právě velké dlážděné kostky v historickém centru města podle jeho slov způsobují vozíčkářům značné problémy. „Kdyby chodníky měly jemnou dlažbu, nebo byly částečně v kombinaci s asfaltem, bylo by to snazší.

    Snad budou ve městě i nadále mizet bariéry. Jak doplnil starosta Kutné Hory Martin Starý, součástí projektu na revitalizaci Vlašského dvora je spolu s bezbariérovým přístupem do objektu i instalace rampy na schodišti do Pacákových sadů.

FotogalerieObrazem: Terasy pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře získaly ocenění za bezbariérovostObrazem: Terasy pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře získaly ocenění za bezbariérovostObrazem: Terasy pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře získaly ocenění za bezbariérovostObrazem: Terasy pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře získaly ocenění za bezbariérovostObrazem: Terasy pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře získaly ocenění za bezbariérovostObrazem: Terasy pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře získaly ocenění za bezbariérovostObrazem: Terasy pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře získaly ocenění za bezbariérovostObrazem: Terasy pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře získaly ocenění za bezbariérovostObrazem: Terasy pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře získaly ocenění za bezbariérovostObrazem: Terasy pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře získaly ocenění za bezbariérovostObrazem: Terasy pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře získaly ocenění za bezbariérovostObrazem: Terasy pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře získaly ocenění za bezbariérovostObrazem: Terasy pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře získaly ocenění za bezbariérovostObrazem: Terasy pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře získaly ocenění za bezbariérovostObrazem: Terasy pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře získaly ocenění za bezbariérovostObrazem: Terasy pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře získaly ocenění za bezbariérovostObrazem: Terasy pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře získaly ocenění za bezbariérovost
Autor článku: Monika Pravdová, autor fotogalerie: Monika Pravdová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Koronavirus nás nepoložil a jedeme dál!
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM