Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 15. října 2019
logo

Obrazem: Připomínka státního svátku u pomníku TGM v Kutné Hoře

Obrazem: Připomínka státního svátku u pomníku TGM v Kutné Hoře
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 3.11.2016 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Státní svátek, Den vzniku samostatného československého státu (28. října 1918) si Kutnohořané  (zástupci skautské a sokolské organizace, vedení města a veřejnosti) připomněli ve čtvrtek 27. 10. před polednem položením květin u pomníku T. G. Masaryka před Vlašským dvorem a krátkým proslovem místostarosty Josefa Viktory (zmínil mimo jiné souvislosti s aktuálním děním v naší zemi i ve světě a trvalý odkaz předků).

Neformální setkání občanů zdůraznilo dnes občas pomíjené ideály, z nichž tehdejší republika vznikla i skutečnost, že historie ani po rozdělení Československa není „mrtvou“ záležitostí, ale stálým zdrojem poučení a inspirace do dalších let.

V této souvislosti poněkud zaráží  absence mladých lidí, zejména ze škol a učilišť, vždyť bez opory v minulosti (a poučení z ní) se ve svém dalším životě neobejdou.

FotogalerieObrazem: Připomínka státního svátku u pomníku TGM v Kutné HořeObrazem: Připomínka státního svátku u pomníku TGM v Kutné HořeObrazem: Připomínka státního svátku u pomníku TGM v Kutné HořeObrazem: Připomínka státního svátku u pomníku TGM v Kutné HořeObrazem: Připomínka státního svátku u pomníku TGM v Kutné HořeObrazem: Připomínka státního svátku u pomníku TGM v Kutné HořeObrazem: Připomínka státního svátku u pomníku TGM v Kutné HořeObrazem: Připomínka státního svátku u pomníku TGM v Kutné HořeObrazem: Připomínka státního svátku u pomníku TGM v Kutné HořeObrazem: Připomínka státního svátku u pomníku TGM v Kutné HořeObrazem: Připomínka státního svátku u pomníku TGM v Kutné HořeObrazem: Připomínka státního svátku u pomníku TGM v Kutné HořeObrazem: Připomínka státního svátku u pomníku TGM v Kutné HořeObrazem: Připomínka státního svátku u pomníku TGM v Kutné HořeObrazem: Připomínka státního svátku u pomníku TGM v Kutné HořeObrazem: Připomínka státního svátku u pomníku TGM v Kutné Hoře
Autor článku: Vítězslav Hospes, autor fotogalerie: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM