Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 17. června 2019
logo

Obrazem: Malín po dobu výstavby nového mostu spojuje od pátku s Kutnou Horou lávka pro pěší

Obrazem: Malín po dobu výstavby nového mostu spojuje od pátku s Kutnou Horou lávka pro pěší
Foto: Monika Pravdová
 
Publikováno: 21.9.2017 v 7:00
Rubrika: Zpravodajství

Lávka pro pěší přes železniční koleje na hlavním vlakovém nádraží v Kutné Hoře už slouží veřejnosti. Při její kolaudaci 15. září za účasti zástupců investora – Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), města Kutné Hory, prováděcí firmy a dalších zainteresovaných, připomenul místostarosta Kutné Hory Ing. Josef Viktora historii jejího vzniku. „Když se před lety začalo mluvit o rekonstrukci malínského nadjezdu, proběhla řada jednání, hlavně se SŽDC, Ředitelstvím silnic a dálnic Praha. Snažili jsme se najít možné řešení,“ uvedl Ing. Viktora s tím, že jelikož původní rozpočet na lávku se pohyboval kolem 15 milionů korun a zvažované prodloužení podchodu na nádraží kolem 30 milionů korun, jako jediné pro město přijatelné řešení se ukázala autobusová doprava, která byla zavedena kyvadlově.

    „Při osobním jednání jsem pana ministra Ťoka podrobně s problematikou seznámil a on nám přislíbil pomoc. Sešli jsme se u něj s generálními řediteli ŘSD a SŽDC. Domníval jsem se, že nejjednodušší by byl přechod přes koleje, to bylo ale zamítnuto z důvodu bezpečnosti. Druhou variantou byla lávka. Chtěl bych poděkovat všem, kdo se na ní podíleli. Je to zásluha skupiny lidí. Doufám, že lávka bude občanům dobře sloužit do doby, než bude otevřen malínský nadjezd,“ konstatoval Ing. Viktora.

 „Náklady na vybudování lávky byly řádově kolem pěti milionů korun,“ řekl Josef Zima, z OŘ Praha, správy mostů, tunelů SŽDC.  Město Kutná Hora zajistilo vybudování a zpevnění přístupové cesty.

        Jak informoval Ing. Viktora, od 1. října by měla začít platit změna jízdního řádu MHD. Radnice má od dopravce k dispozici návrh na redukci spojů kyvadlové dopravy. Linky, které využívají méně než čtyři cestující, mají být zrušeny.

     „Pokračují i jednání o prodloužení podchodu na hlavním vlakovém nádraží. SŽDC určila projekční skupinu, která na tom pracuje. Podmínkou je, že město Kutná Hora vykoupí pozemky od Českých drah. To už je v jednání a uskutečnit bychom to chtěli do konce roku,“ řekl místostarosta a dodal, že na pozemcích ze strany od Malína má město záměr vybudovat parkoviště a přístupovou cestu k podchodu, který má být prodloužen.

FotogalerieObrazem: Malín po dobu výstavby nového mostu spojuje od pátku s Kutnou Horou lávka pro pěšíObrazem: Malín po dobu výstavby nového mostu spojuje od pátku s Kutnou Horou lávka pro pěšíObrazem: Malín po dobu výstavby nového mostu spojuje od pátku s Kutnou Horou lávka pro pěšíObrazem: Malín po dobu výstavby nového mostu spojuje od pátku s Kutnou Horou lávka pro pěšíObrazem: Malín po dobu výstavby nového mostu spojuje od pátku s Kutnou Horou lávka pro pěšíObrazem: Malín po dobu výstavby nového mostu spojuje od pátku s Kutnou Horou lávka pro pěšíObrazem: Malín po dobu výstavby nového mostu spojuje od pátku s Kutnou Horou lávka pro pěšíObrazem: Malín po dobu výstavby nového mostu spojuje od pátku s Kutnou Horou lávka pro pěšíObrazem: Malín po dobu výstavby nového mostu spojuje od pátku s Kutnou Horou lávka pro pěšíObrazem: Malín po dobu výstavby nového mostu spojuje od pátku s Kutnou Horou lávka pro pěšíObrazem: Malín po dobu výstavby nového mostu spojuje od pátku s Kutnou Horou lávka pro pěšíObrazem: Malín po dobu výstavby nového mostu spojuje od pátku s Kutnou Horou lávka pro pěšíObrazem: Malín po dobu výstavby nového mostu spojuje od pátku s Kutnou Horou lávka pro pěšíObrazem: Malín po dobu výstavby nového mostu spojuje od pátku s Kutnou Horou lávka pro pěšíObrazem: Malín po dobu výstavby nového mostu spojuje od pátku s Kutnou Horou lávka pro pěšíObrazem: Malín po dobu výstavby nového mostu spojuje od pátku s Kutnou Horou lávka pro pěšíObrazem: Malín po dobu výstavby nového mostu spojuje od pátku s Kutnou Horou lávka pro pěšíObrazem: Malín po dobu výstavby nového mostu spojuje od pátku s Kutnou Horou lávka pro pěšíObrazem: Malín po dobu výstavby nového mostu spojuje od pátku s Kutnou Horou lávka pro pěší
Autor článku: Monika Pravdová, autor fotogalerie: Monika Pravdová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM