Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 2. července 2020
logo

Obrazem: Festival ptactva na Vavřineckém rybníku – svátek ornitologů a milovníků ptactva

Obrazem: Festival ptactva na Vavřineckém rybníku – svátek ornitologů a milovníků ptactva
Foto: Jan Křivský
 
Publikováno: 15.10.2016 v 7:00
Rubrika: Zpravodajství

V sobotu 1. října se opět sešli ornitologové a milovníci ptactva na březích rybníku ve Vavřinci.

Stejné akce probíhaly na mnoha místech v 50 státech Evropy. U nás je pořadatelem Česká společnost ornitologická, partner mezinárodní organizace na ochranu ptactva – BirdLife International. Pěkné počasí přilákalo 43 lidí (z toho 15 dětí). Mnozí měli prvně příležitost prohlédnout si a vyfotografovat zblízka běžné i vzácnější druhy ptáků, které se podařilo odchytit do sítí.

Mezi největší patřila káně lesní a poštolka obecná, naopak nejmenšími byli budníček menší a moudivláček lužní. Zaslouženou pozornost vzbudil i běžný špaček obecný, na podzim celý krásně kropenatý. Celkem jsme pozorovali 65 druhů ptáků v počtu 2012 jedinců. K vzácnějším druhům patřili hohol severní, ostralka štíhlá, orel mořský, sokol stěhovavý a celkem tři lindušky rudokrké.

FotogalerieObrazem: Festival ptactva na Vavřineckém rybníku – svátek ornitologů a milovníků ptactvaObrazem: Festival ptactva na Vavřineckém rybníku – svátek ornitologů a milovníků ptactvaObrazem: Festival ptactva na Vavřineckém rybníku – svátek ornitologů a milovníků ptactvaObrazem: Festival ptactva na Vavřineckém rybníku – svátek ornitologů a milovníků ptactvaObrazem: Festival ptactva na Vavřineckém rybníku – svátek ornitologů a milovníků ptactvaObrazem: Festival ptactva na Vavřineckém rybníku – svátek ornitologů a milovníků ptactvaObrazem: Festival ptactva na Vavřineckém rybníku – svátek ornitologů a milovníků ptactvaObrazem: Festival ptactva na Vavřineckém rybníku – svátek ornitologů a milovníků ptactva
Autor článku: Jan Křivský, autor fotogalerie: MUDr. Jan Křivský
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 1

EUCHARIA DANIEL - sobota 15.10.2016, 13:25
Hľadáte seriózny a akreditované súkromné úverové spoločnosti, ktorá poskytuje pôžičky na dobu ich životného príležitosť. Už ste bol odmietnutý bánk a ďalších finančných inštitúcií? Potrebujete konsolidačný úver alebo hypotéku? Hľadať nie viac, pretože my sme tu preto, aby všetky svoje finančné problémy vecou minulosti. Chcem, aby tento prostriedok používať Vás informovať, že sme sa poskytnúť spoľahlivé a príjemcu pomoci a budeme radi Vám ponúknuť úver. Tak napíšte nám dnes na adrese: (euchariadanielloanfirm@gmail.com), aby sa teraz o pôžičku.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidiKoronavirus nás nepoložil a jedeme dál!
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM