Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 21. února 2018
logo

Objekt poblíž centra města Čáslav čeká demolice

Objekt poblíž centra města Čáslav čeká demolice
 
Publikováno: 11.2.2018 v 13:00
Rubrika: Čáslav

Poslední rozsáhlý nevyužívaný objekt bývalého areálu kasáren Jana Žižky z Trocnova již zná svůj osud. Dlouhou dobu se předpokládalo, že dojde k jeho rekonstrukci na malometrážní byty, dnes je ale již jasné, že jej žádná budoucnost nečeká. Při podrobném průzkumu stavu objektu bylo zjištěno, že jeho případná rekonstrukce by v podstatě dovolovala jen ponechání obvodového zdiva. Šlo by tedy o velmi složitou a nákladnou úpravu. Podle informací, které poskytl tajemník městského úřadu v Čáslavi, inženýr Antonín Hejzlar, dojde k demolici zmiňovaného domu, a to zčásti již v tomto roce.

"V minulém týdnu jsme podali žádost o dotaci na ministerstvo pro místní rozvoj," uvedl inženýr Hejzlar. "Rozhodnutí o jejím přidělení - a já věřím, že bude naše žádost posouzena kladně - bychom měli mít k dispozici do dvou až tří měsíců. Již nyní ale máme demoliční výměr," konstatoval.

Mohlo by se zdát, že demolice objektu není až tak nákladnou záležitostí. Mnohé tak jistě překvapí suma, s níž musí město pro tyto účely počítat.

"Rozpočet na likvidaci uvedeného objektu hovoří o více než pěti milionech korun," prozradil tajemník čáslavského městského úřadu s tím, že ale plných osmdesát procent potřebných finančních prostředků je možné pro tyto účely získat právě prostřednictvím dotace.

K realizaci záměru by pak město chtělo přistoupit ještě před koncem tohoto kalendářního roku, konkrétně v jeho posledním čtvrtletí. Vše by mělo být dokončeno v roce následujícím, kdy se dnes zastavěné plocha promění v zelené prostranství, na kterém pravděpodobně vyroste pouze nové kontejnerové stání.

"A areálu generála Eliáše (bývalá kasárna Jana Žižky z Trocnova - pozn. red.) jsou nyní dvě kontejnerová stání, která ale svojí podobou a využitelností již neodpovídají našim představám. Proto bychom zde rádi vybudovali stání nové," přiblížil další plány radnice její tajemník.

Pokud ale původní plán hovořil o rekonstrukci zmiňovaného objektu na byty, přijde tedy město, resp. případní zájemci, o nabídku dostupného bydlení?

Nové malometrážní byty vzniknou v jednom z domů v Masarykově ulici. Jde o objekt, který město před několika lety vykoupilo od soukromého majitele a následně se jej snažilo prodat. K tomu však nakonec nedošlo a představy o jeho využití byly přehodnoceny. Podle slov inženýra Hejzlara je vše zatím na počátku, jde o přípravnou fázi na vypracování projektové dokumentace.

Autor článku: zak
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Obrazem | Kulturní dům v Hlízově patřil již šestému HlínováníObrazem | Šestý ročník závodu handicapovaných plavců Kutnohorská vlnkaObrazem | Motorické testy prověřily čáslavské judistyMirek Jiřišta byl s námi, třebaže bohužel už ne fyzicky
Kalendář akcí: Únor
Po
 
5
12
19
26
Út
 
6
13
20
27
St
 
7
14
21
28
Čt
1
8
15
22
 
2
9
16
23
 
So
3
10
17
24
 
Ne
4
11
18
25
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM