Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 20. ledna 2019
logo

Objekt poblíž centra města Čáslav čeká demolice

Objekt poblíž centra města Čáslav čeká demolice
Foto: zak
 
Publikováno: 11.2.2018 v 13:00
Rubrika: Čáslav

Poslední rozsáhlý nevyužívaný objekt bývalého areálu kasáren Jana Žižky z Trocnova již zná svůj osud. Dlouhou dobu se předpokládalo, že dojde k jeho rekonstrukci na malometrážní byty, dnes je ale již jasné, že jej žádná budoucnost nečeká. Při podrobném průzkumu stavu objektu bylo zjištěno, že jeho případná rekonstrukce by v podstatě dovolovala jen ponechání obvodového zdiva. Šlo by tedy o velmi složitou a nákladnou úpravu. Podle informací, které poskytl tajemník městského úřadu v Čáslavi, inženýr Antonín Hejzlar, dojde k demolici zmiňovaného domu, a to zčásti již v tomto roce.

"V minulém týdnu jsme podali žádost o dotaci na ministerstvo pro místní rozvoj," uvedl inženýr Hejzlar. "Rozhodnutí o jejím přidělení - a já věřím, že bude naše žádost posouzena kladně - bychom měli mít k dispozici do dvou až tří měsíců. Již nyní ale máme demoliční výměr," konstatoval.

Mohlo by se zdát, že demolice objektu není až tak nákladnou záležitostí. Mnohé tak jistě překvapí suma, s níž musí město pro tyto účely počítat.

"Rozpočet na likvidaci uvedeného objektu hovoří o více než pěti milionech korun," prozradil tajemník čáslavského městského úřadu s tím, že ale plných osmdesát procent potřebných finančních prostředků je možné pro tyto účely získat právě prostřednictvím dotace.

K realizaci záměru by pak město chtělo přistoupit ještě před koncem tohoto kalendářního roku, konkrétně v jeho posledním čtvrtletí. Vše by mělo být dokončeno v roce následujícím, kdy se dnes zastavěné plocha promění v zelené prostranství, na kterém pravděpodobně vyroste pouze nové kontejnerové stání.

"A areálu generála Eliáše (bývalá kasárna Jana Žižky z Trocnova - pozn. red.) jsou nyní dvě kontejnerová stání, která ale svojí podobou a využitelností již neodpovídají našim představám. Proto bychom zde rádi vybudovali stání nové," přiblížil další plány radnice její tajemník.

Pokud ale původní plán hovořil o rekonstrukci zmiňovaného objektu na byty, přijde tedy město, resp. případní zájemci, o nabídku dostupného bydlení?

Nové malometrážní byty vzniknou v jednom z domů v Masarykově ulici. Jde o objekt, který město před několika lety vykoupilo od soukromého majitele a následně se jej snažilo prodat. K tomu však nakonec nedošlo a představy o jeho využití byly přehodnoceny. Podle slov inženýra Hejzlara je vše zatím na počátku, jde o přípravnou fázi na vypracování projektové dokumentace.

Autor článku: zak
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Jedinečné taneční nabízejí výuku a radost z tance pro děti s handicapemVýstava na Hrádku se pro velký zájem prodlužujeKutnohorská radnice udělala další krok k vyšší transparentnostiNelegální migrant se pěšky pohyboval po dálnici D1 poblíž Divišova, Kácova, Českého Šternberku...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM