Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 5. srpna 2020
logo

Nové obory na SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře

Nové obory na SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře
Foto: SOŠ a SOU KH
 
Publikováno: 9.11.2019
Rubrika: Zpravodajství

Zájem o maturitní obory na školách je mezi mladými lidmi velký, nicméně celostátní výsledky maturitních zkoušek naznačují, že ne všichni žáci zvolili obor správně. Mnozí, kteří při maturitě neuspěli, pak volí některý z učebních oborů.

Výjimkou ovšem nejsou ani případy, že učební obor dodatečně absolvují i ti, kteří maturitu složili úspěšně, neboť při hledání uplatnění na trhu práce zjistí, že s výučním listem získají dobře placené zaměstnání snadněji.

Zkušenosti ukazují, že v některých oblastech je poptávka po pracovnících mimořádně velká, a tak se SOŠ a SOU řemesel letos rozhodla rozšířit nabídku učebních oborů. Ke stávajícím sedmi učebním oborům se letos přidružily dva nové.

Prvním z nich je nový, neobyčejně perspektivní obor ošetřovatel. Je nanejvýš pravděpodobné, že vzhledem k demografickému vývoji naší populace budou jeho absolventi v budoucnu stále žádanější a jejich uplatnění na trhu práce je jisté.

V letošním roce využilo nové nabídky 16 žáků. Dalším nově otevřeným učebním oborem je tříletý obor mechanik elektronických zařízení.

Praktická výuka učňů probíhá v areálu školy i na pracovištích partnerských firem. Nové možnosti otevřela rekonstrukce budovy školních dílen v Potoční ulici, kterou pamětníci znají jako dílny Středního odborného učiliště oděvního.

Nyní zde ovšem bude probíhat odborný výcvik budoucích strojních mechaniků, truhlářů a elektrikářů.

Atraktivitu našich učebních oborů zvyšují i výjezdy učňů do zahraničí. Při nich se mohou seznámit s pracovním prostředím v cizině. Aktuálně nabízíme v rámci projektu Erasmus+ nebo prostřednictvím přímé spolupráce mezi školami pobyty v Portugalsku, Irsku, Slovinsku, Německu nebo Francii.

Zde mají učňové možnost získat zajímavé pracovní zkušenosti, ověřit si své jazykové dovednosti i seznámit se zvyklostmi a kulturou jiné země.

Že se naši učňové dokáží s výzvami svého oboru vypořádat, o tom se může přesvědčit každý, kdo navštíví naše veřejnosti přístupná pracoviště, kterými jsou kosmetický a kadeřnický salon nebo školní jídelna. 

Kde na návštěvníky kromě profesionální obsluhy často čeká rovněž tematická, např. halloweenská nebo vánoční výzdoba nebo ochutnávka netradičních pokrmů nabízených v rámci nápaditých gastronomických týdnů, jimiž v poslední době byly např. dýňový týden či týden italské kuchyně.

Autor článku: SOŠ a SOU KH
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidiKoronavirus nás nepoložil a jedeme dál!
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM