Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 22. srpna 2019
logo

Nová výzdoba podchodu hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře připomíná historii, láká k návštěvě města a jeho pamětihodností

Podchod na hlavním vlakovém nádraží v Kutné Hoře, jehož vzhled byl v minulosti častým terčem kritiky nejen místních obyvatel, doznal výrazných změn.

Nová výzdoba podchodu hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře připomíná historii, láká k návštěvě města a jeho pamětihodností
Foto: Monika Pravdová
 
Publikováno: 4.5.2017 v 7:00
Rubrika: Zpravodajství

   Na čistě vybílených stěnách vzniká pod rukama zručných výtvarníků Lukáše Kladívka a Jakuba Štarka  příběh, který návštěvníky města provede, navnadí k návštěvě pamětihodností, turistických  cílů a připomene řadu významných osobností spjatých s městem pod Barborou.      

     "Oslovili jsme je, protože realizovali podchod v Poděbradech, který se všem líbí. Zadání znělo, že chceme historické předěly a osobnosti Kutné Hory a to tak, aby to bylo pro 95% lidí pochopitelné a rozeznatelné," uvedl starosta Kutné Hory Martin Starý.  

     Dokončené dílo, vytvářené unikátní technikou - malbou sprejem od ruky, bez použití šablon a štětců - bude mít ještě další rozměr a to díky QR kódům. "Při jejich načtení se zájemci dostanou snadno na webové stránky a dozví se další potřebné informace," uvedl Lukáš Kladívko. 

    Cestujícím, kteří scházejí po schodišti do podchodu kutnohorského hlavního vlakového nádraží, se otevře díky 3D malbě pohled do středověké štoly.  Na stěnách se mohou setkat s Mikulášem Dačickým z Heslova, Václavem IV., Karlem Havlíčkem Borovským a dalšími. Vedle nejvýznamnějších pamětihodností, veduty, pražského groše, nejstaršího znaku města, nechybí ani zajímavé typy pro volnočasové aktivity, které pobyt ve městě návštěvníkům zpestří. 

     "Jedním z iniciátorů celé akce, který ještě nebyl zmíněný, je místní malířská firma Final color pana Košťálka," řekli  výtvarníci a doplnili, že další malba vznikne přímo na 2. nástupišti na nádražním domku tak, aby cestující ve vlaku při pohledu z okna jasně věděli, že jsou na správném místě – tedy v Kutné Hoře. Jak jsme již informovali, ještě než bylo dílo dokončeno, zatím neznámý vandal ho poničil. "Vše se podařilo dát do pořádku, ale zkomplikoval nám tím práci," podotkl  Jakub Štark. Jak se shodli oba výtvarníci, s podobným  vandalstvím se v jiných městech, kde dílo vytvářeli, zatím nesetkali. Doufejme, že teď už vydrží. V plánu je slavnostní otevření nové podoby podchodu. Datum a čas aktuálně upřesníme na webových stránkách a FB Obzorů Kutnohorska.

FotogalerieNová výzdoba podchodu hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře připomíná historii, láká k návštěvě města a jeho pamětihodnostíNová výzdoba podchodu hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře připomíná historii, láká k návštěvě města a jeho pamětihodnostíNová výzdoba podchodu hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře připomíná historii, láká k návštěvě města a jeho pamětihodnostíNová výzdoba podchodu hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře připomíná historii, láká k návštěvě města a jeho pamětihodnostíNová výzdoba podchodu hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře připomíná historii, láká k návštěvě města a jeho pamětihodnostíNová výzdoba podchodu hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře připomíná historii, láká k návštěvě města a jeho pamětihodnostíNová výzdoba podchodu hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře připomíná historii, láká k návštěvě města a jeho pamětihodnostíNová výzdoba podchodu hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře připomíná historii, láká k návštěvě města a jeho pamětihodnostíNová výzdoba podchodu hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře připomíná historii, láká k návštěvě města a jeho pamětihodnostíNová výzdoba podchodu hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře připomíná historii, láká k návštěvě města a jeho pamětihodnostíNová výzdoba podchodu hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře připomíná historii, láká k návštěvě města a jeho pamětihodnostíNová výzdoba podchodu hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře připomíná historii, láká k návštěvě města a jeho pamětihodnostíNová výzdoba podchodu hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře připomíná historii, láká k návštěvě města a jeho pamětihodnostíNová výzdoba podchodu hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře připomíná historii, láká k návštěvě města a jeho pamětihodnostíNová výzdoba podchodu hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře připomíná historii, láká k návštěvě města a jeho pamětihodnostíNová výzdoba podchodu hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře připomíná historii, láká k návštěvě města a jeho pamětihodnostíNová výzdoba podchodu hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře připomíná historii, láká k návštěvě města a jeho pamětihodnostíNová výzdoba podchodu hlavního vlakového nádraží v Kutné Hoře připomíná historii, láká k návštěvě města a jeho pamětihodností
Autor článku: Monika Pravdová, autor fotogalerie: Monika Pravdová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM