Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 15. července 2019
logo

Noc literatury v Kutné Hoře: Četlo se, debatovalo a rozjímalo na čtyřech místech

Noc literatury v Kutné Hoře: Četlo se, debatovalo a rozjímalo na čtyřech místech
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 14.5.2019 v 7:00
Rubrika: Zpravodajství

V pátek 10. května zorganizovala Městská knihovna Kutná Hora na místech, jež sama o sobě vytvářejí vhodnou atmosféru (v knihovně samotné, na Hrádku, v GASK a v Dačického domě) předčítání z knih současné evropské literatury.

Svou kvalitou, stylem, zajímavostí vyzývají k tomu, abychom se s nimi seznámili: Navrátilka (Donatella Di Pietrantonio), Expedice (Bea Uusma), Pražské jaro (Simon Mawer), V sibiřských lesích (Sylvain Tesson) – napříč žánry, tematikou, časem i problematikou. 

Úvodem byla ohlášena změna v „týmu“ účinkujících: Evu Elsnerovou, která onemocněla, nahradila Jitka Nerudová, ostatní jména zůstala stejná jako na plakátech: Monika Zoubková, Marek Němec a Aleš Petráš.

Návštěvníci přecházeli z jednoho místa na druhé (třetí, čtvrté), podvečer spěl k noci, hlasy interpretů zněly naléhavě, dojímavě, dramaticky  a iniciovaly další a další reakce publika, mezi nimiž převládala tato: „Tohle si musím přečíst!“ Mnozí si sami pro sebe  opakovali: „Ne, dokud se lidstvo nevzdá své podstaty, kniha nemůže zaniknout!“

Autor článku: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM