Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 19. srpna 2019
logo

Nevšední výstava litografií a akvarelů Petra Ptáčka potrvá do 9. května

Nevšední výstava litografií a akvarelů Petra Ptáčka potrvá do 9. května
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 17.4.2019 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Vernisáží byla v pátek 12. dubna  zahájena v kutnohorském Knihkupectví a galerii Kosmas výstava litografií a akvarelů malíře a grafika Petra Ptáčka nazvaná Zamilovaný motor. Výtvarník tvoří v malbě, kresbě i umělecké grafice.

Maluje akrylem a olejem, v grafice užívá hlavně techniku litografie, kterou vznikly desítky volných grafických listů, ex libris a novoročenek. Kresbu koloruje akvarelem nebo tušemi, vedle volných kreseb realizoval knižní ilustrace, užitou malbu a grafiku a také návrhy na poštovní známky.

V grafických listech ztvárňuje magický svět techniky a lidí. Od roku 1991 žije a pracuje v Praze, jeho obrazy a grafické listy jsou v galeriích a soukromých sbírkách po celé Evropě.

Expozici Vernisáž ozvláštnila i dobročinná aukce, do které malíř, ilustrátor a grafik Petr Ptáček věnoval několik svých číslovaných a signovaných litografií. Výtěžek aukce autor a pořádající umělecká agentura ArcusGallery  věnují občanskému sdružení Belveder, jehož prvotním cílem je záchrana - sanace a zakonzervování současného stavu - kaple sv. Jana Křtitele na vrchu Vysoká.

Autora a jeho dílo představila Lenka Frankovicová, o hudební zážitek se již tradičně postarala zpěvačka a kytaristka Lucie Zhory.  Výstavu litografií a akvarelů Petr Ptáček: Zamilovaný motor můžete v kutnohorském Knihkupectví a galerii Kosmas navštívit do čtvrtka 9. května 2019.

Autor článku: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM