Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je sobota, 6. června 2020
logo

Německý film Oktoberfest poskytl šanci komparzistům z našeho regionu

Německý film Oktoberfest poskytl šanci komparzistům z našeho regionu
Foto: Ing. Vladimír Havlíček
 
Publikováno: 13.5.2019 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

Německý dobový film Oktoberfest se v minulém týdnu natáčel v bývalém tupadelském pivovaru a také na návsi mezi pivovarem a bývalým hostincem. Větší či menší roličku si „střihli“ také komparzisté z okolí.

Nestihli jste se přihlásit, nebo vás nevybrali? Nezoufejte, přestože se filmaři přesunuli na další lokace, koncem května a začátkem června se vrátí. A přímo do Čáslavi!

Filmaři opanovali nejen část návsi a louku vedle zámku, ale také uzavřeli komunikaci do Adamova. Přihlížející zvědavci mohli spatřit herce a komparzisty v oděvech z roku 1900. Mohli vidět například scénu, kdy jeden z bratrů sděluje druhému, že byl zavražděn jejich otec, majitel pivovaru.

Vše sledovali šokovaní pivovarští dělníci a vyšetřovali strážníci. Mezi pivovarem a bývalou hospodou se mezitím „producírovali“ dámy a pánové v dobových kostýmech.

Každý obraz se samozřejmě točil mnohokrát, tak už to u filmu chodí. Vše bylo natáčené také z dronu. „Plac věrně simuloval období přelomu devatenáctého a dvacátého století.

Část návsi byla pokryta pískem, aby nebyl vidět asfalt, kulisy upravily fasády okolních domů. Pohodu starých časů navodily také litinové kandelábry. Na pivovarském dvoře bylo taktéž vše, jako kdyby zafungoval „stroj času“. A to včetně koňských „koblížků“ na „kočičích hlavách“, tedy na žulové dlažbě.

Snímky z „placu“ bohužel neuvidíme, byl přísný zákaz fotografování, jak už to u těchto projektů bývá. Ale nevadí, na přelomu května a června si to v Čáslavi vynahradíme!

FotogalerieNěmecký film Oktoberfest poskytl šanci komparzistům z našeho regionuNěmecký film Oktoberfest poskytl šanci komparzistům z našeho regionuNěmecký film Oktoberfest poskytl šanci komparzistům z našeho regionuNěmecký film Oktoberfest poskytl šanci komparzistům z našeho regionuNěmecký film Oktoberfest poskytl šanci komparzistům z našeho regionuNěmecký film Oktoberfest poskytl šanci komparzistům z našeho regionuNěmecký film Oktoberfest poskytl šanci komparzistům z našeho regionuNěmecký film Oktoberfest poskytl šanci komparzistům z našeho regionuNěmecký film Oktoberfest poskytl šanci komparzistům z našeho regionuNěmecký film Oktoberfest poskytl šanci komparzistům z našeho regionuNěmecký film Oktoberfest poskytl šanci komparzistům z našeho regionu
Autor článku: Ing. Vladimír Havlíček, autor fotogalerie: Ing. Vladimír Havlíček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM