Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 5. srpna 2020
logo

Nechceme – li víc za odpad platit, musíme ho víc třídit

Nechceme – li víc za  odpad platit, musíme ho víc třídit
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 5.11.2019 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Máte zájem o nádoby na třídění odpadů od domu, nebo o domácí kompostér? K rozšíření a zdokonalení možnosti třídění odpadů zvažuje Město Kutná Hora přípravu projektu Intenzifikace separace odpadů ve městě KH financovaného s podporou z programu Životní prostředí.

Občané mohou vyplněním dotazníku na webu města KH www.kutnahora.cz vyjádřit  názor. Plánovaný nárůst poplatků na skládkách dává jedinou šanci nezvyšovat poplatky místní: Snižovat  objem odpadků pro skládky a usilovat o co nejvyšší objem odpadků tříděných.

Záměrem je pořízení žlutých a modrých sběrných nádob na papírové a plastové odpadové obaly o objemu 240 l, jež by občané získali zdarma k nemovitosti a město zajistilo pravidelný svoz.

 Občané z panelových a bytových domů by nadále využívali kontejnery na ulici. V další fázi lze získat podporu na nákup domácích kompostérů na zahradu RD.

Abychom zjistili zájem občanů, žádáme zástupce nemovitostí o vyplnění dotazníku, na jehož základě bude rozhodnuto o vypracování projektu, který bude podkladem k žádosti o podporu. S dotazy se obracejte na technické oddělení MěÚ, Bc. Kateřina Hladíková, tel. 327 710 187. 

Autor článku: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidiKoronavirus nás nepoložil a jedeme dál!
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM