Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 20. ledna 2019
logo

Napadená úřednice se již vrátila do zaměstnání, kde ji pozdravila i ministryně

Napadená úřednice se již vrátila do zaměstnání, kde ji pozdravila i ministryně
Foto: pra
 
Publikováno: 17.7.2014 v 7:00, Aktualizováno: 14.7.2014 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Ministryně práce a sociálních věcí Mgr. Michaela Marksová se 7. července po pracovním jednání na kutnohorském úřadu práce šla osobně pozdravit s úřednicí, která byla začátkem června fyzicky napadena jedním z uchazečů o zaměstnání. "Bylo to 9. června. Ten den jsem měla zrovna narozeniny. Před koncem pracovní doby, ve čtyři odpoledne, kdy už tady bylo málo lidí, přišel uchazeč a zahájila jsem s ním správní řízení. Myslela jsem, že s ním sepíšu protokol. Nejprve to vypadalo v klidu, pak se strašně rozčílil a začal mi sprostě nadávat,“ popsala událost úřednice s tím, že tísňové tlačítko nezmáčkla, protože dostala strach, že by s ní mohl smýknout a radiátor.

Snažila jsem se ho vykázat z kanceláře, že takhle nemůžeme jednat. Napadl mě. Naštěstí se mi podařilo otevřít dveře a tak kolegyně viděla, jak se sbírám ze země. Ihned spustila poplach a během tří minut tu byla městská policie, na kterou jsme napojeni. Pán mezitím stačil odejít," popsala událost Jana Larvová. Po napadení byla převezena do nemocnice. "Měla jsem ozdobu pod okem - otisk ruky, naražené rameno a palec a hnutou krční páteř.

To, že tu dochází k verbálnímu napadání, že se nám nadává, nebo na nás plive, to se občas stane, ale fyzické napadení tu zatím ještě nebylo. Někteří klienti úřadu práce jsou agresivní, ale s někým se nechá domluvit. Když se to nedá zvládnout, většinou je to když jsou pod vlivem alkoholu, tak je lepší je vykázat a jednat s nimi, až vystřízliví, třeba následující den," dodala napadená úřednice, která se po deseti dnech vrátila zpátky do kanceláře, protože nechtěla nechat kolegyně na holičkách.

„Za patnáct let se tu nic podobného nestalo. Házení sešívačkou či podobné věci už tu byly, ale k fyzickému napadení tu došlo poprvé,“ konstatoval Ing. Václav Kaše, ředitel kutnohorského úřadu práce s tím, že útočník byl v evidenci kutnohorského úřadu práce od loňského roku. „Pozvali jsme ho, aby vysvětlil, proč nenahlásil úřadu práce nekolidující zaměstnání. Místo vysvětlení to dopadlo tímto způsobem,“ dodal ředitel úřadu práce Ing. Kaše. Případ napadení řeší policie jako přestupek a tak se po tříměsíční sankci, kdy byl uchazeč vyřazen z evidence, může znovu přijít zaregistrovat… Na úřadu práce nechali prověřit zabezpečovací systém a do budovy nyní chodí častěji hlídka městské policie.

 

Autor článku: M. Pravdová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM