Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 26. května 2019
logo

Na železniční tratí mezi Čáslaví a Církvicí došlo ke střetu vozu Opel s vlakovou soupravou

Na železniční tratí mezi Čáslaví a Církvicí došlo ke střetu vozu Opel s vlakovou soupravou
Foto: Policie ČR
 
Publikováno: 28.7.2015 v 11:00
Rubrika: Zpravodajství

Dne 27. července 2015 v 21:05 hodin řídil sedmadvacetiletý muž osobní vozidlo Opel po silnici číslo II/339 ve směru od obce Čáslav do obce Církvice. Na přímém úseku silnice před chráněným železničním přejezdem se řidič plně nevěnoval řízení a přehlédl, že na chráněném železničním přejezdu bliká červené světlo a závory jsou spuštěné.

I přesto, že se řidič snažil zastavit a zabránit střetu se spuštěnou závorou a začal intenzivně brzdit, strhl řízení do levého jízdního pruhu, objel spuštěnou závoru a vjel na železniční přejezd. Zde přední částí vozidla narazil do levého boku druhého vozu vlakové soupravy, která v tu dobu projížděla po kolejích ve směru do Kutné Hory.

Po dopravní nehodě byla vlaková souprava zastavena záchrannou brzdou. Alkohol byl u řidiče a u strojvedoucího vyloučen provedenými dechovými zkouškami. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna.

Na železniční tratí mezi Čáslaví a Církvicí došlo ke střetu vozu Opel s vlakovou soupravou
Foto: Policie ČR

Při dopravní nehodě došlo ke zranění u řidiče osobního vozidla. K žádnému jinému zranění u cestujících ve vlakové soupravě naštěstí nedošlo. Při dopravní nehodě na osobním vozidle Opel vznikla škoda ve výši 60.000,-Kč. Na vlakové soupravě vznikla škoda ve výši 100.000,- Kč. Na poškozeném dopravním značení vznikla škoda ve výši 10.000,- Kč.

Případ šetří dopravní inspektorát v Kutné Hoře.

 

Autor článku: Policie ČR
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM