Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 17. července 2019
logo

Na chřipkovou epidemii se musí připravit i Kutnohorsko

Na chřipkovou epidemii se musí připravit i Kutnohorsko
Foto: Monika Pravdová
 
Publikováno: 4.2.2016 v 7:00, Aktualizováno: 1.2.2016 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

S narůstajícím počtem akutních respiračních onemocnění a chřipky se potýká řada míst České republiky. Jaká je na Kutnohorsku situace ohledně výskytu akutních respiračních infekcí a chřipky jsme se 29. ledna zeptali Ing. Zdeňky Kroupové, vrchní referentky protiepidemického oddělení Krajské hygienické stanice Stč. kraje se sídlem v Praze, územního pracoviště Kutná Hora:

Jaký je vývoj onemocnění? Zaznamenali jste oproti minulému týdnu nárůst nemocnosti? V jakých věkových skupinách?

Oproti předcházejícímu kalendářnímu týdnu jsme zaznamenali mírný vzestup výskytu akutních respiračních infekcí a chřipky. Celková nemocnost k 29. 1. činí 1022 případů na sto tisíc obyvatel. Nejvíce jsou zasaženy předškolní a školní děti, tj. děti od narození do 5 let věku a od 6 do 15 let, a dále mladí dospělí do 24 let věku.

Hrozí chřipková epidemie v našem regionu?

Chřipková epidemie se dá očekávat, neboť již ve 3. kalendářním týdnu byl v ČR zaznamenán zvýšený výskyt chřipkového onemocnění s lokálními ohnisky a stoupá počet laboratorně potvrzených případů. (Pozn.: Epidemický práh začíná na 1600 až 1700 případů onemocnění na sto tisíc obyvatel).

Byl i v našem regionu zaznamenán nějaký těžší případ onemocnění, který si vyžádal hospitalizaci?

V našem regionu neregistrujeme žádný těžký případ onemocnění chřipkou, tudíž ani žádný případ, který by si vyžádal hospitalizaci.

Děkujeme za informace.

Epidemiologové připomínají, že důležité je v těchto dnech zvyšování odolnosti organizmu, tedy otužování, aktivní odpočinek, racionální strava s dostatkem vitamínů, zejména vitamínu C. Jelikož se nákaza šíří kapénkami, lidé by měli omezit návštěvy, vyhýbat se místům, kde dochází k shromažďování velkého počtu osob.

 

Autor článku: Monika Pravdová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM