Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 5. dubna 2020
logo

Mozaika na Kaňku oslavila desáté výročí

Mozaika na Kaňku oslavila desáté výročí
Foto: Monika Pravdová
 
Publikováno: 16.9.2015 v 13:00, Aktualizováno: 14.9.2015 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

Oslavy 10. výročí MOZAIKY, která nabízí v prostorách bývalé základní školy na kutnohorském Kaňku rozmanité volnočasové aktivity pro děti a dospělé, doprovázel 5. září bohatý program, koncerty, výstavy, ale i ukázka programů, které MOZAIKA nabízí, nebo v uplynulých letech nabízela.

Svou činnost zahájila 9. září 2005. Kromě knihovny s internetem nabízí kroužky pro děti, cvičení v tělocvičně. Své zázemí tu našlo Mateřské centrum Kaňka i Hornicko historický spolek Barbora. Sídlí tu služby pro veřejnost. Díky iniciativě místních lidí, kteří založili občanské sdružení, se opuštěná základní škola na Kaňku stala kulturním, sportovním a společenským centrem, které slouží nejen obyvatelům kutnohorského předměstí Kaňk, ale i řadě dalších.

Svou tradici tu má Kaňkovský hornický jarmark, který pořádá Občanské sdružení Kaňk ve spolupráci s Hornickým historickým spolkem Barbora, konají se tu burzy, výstavy, koncerty a zábavné akce pro děti i dospělé. Během prázdnin využívá MOZAIKU pro svá pravidelná soustředění Tylova herecká škola pod vedením Václava Veselého. Koná se tu i letní příměstský tábor, který pořádá spolek Kaňkovské sedlo. Zajímavá je i nepřetržitá burza knih, kam je možné knihy odložit, nebo si některou zdarma vybrat.

Více informací o MOZAICE, její historii i současnosti, naleznou zájemci na webových stránkách www.mozaika-kank.cz

 

FotogalerieMozaika na Kaňku oslavila desáté výročíMozaika na Kaňku oslavila desáté výročíMozaika na Kaňku oslavila desáté výročíMozaika na Kaňku oslavila desáté výročíMozaika na Kaňku oslavila desáté výročíMozaika na Kaňku oslavila desáté výročíMozaika na Kaňku oslavila desáté výročíMozaika na Kaňku oslavila desáté výročíMozaika na Kaňku oslavila desáté výročí
Autor článku: Monika Pravdová, autor fotogalerie: Monika Pravdová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
 
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM