Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 20. ledna 2019
logo

Mohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinou

Mohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinou
Mohutný strom zmizel z Kutné HoryFoto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 12.4.2018 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Nádherný strom (pajasan žláznatý) kousek pod ústředním kutnohorským náměstím ve středu 11. 4. dosloužil, dožil, padl k zemi.

Město Kutná Hora podalo oznámení o havarijním kácení poté, co soudní znalec konstatoval zásadní defekt – velmi rozsáhlou trhlinu (viz snímek ve fotogalerii), která hrozila rozlomením  a ohrožovala tak nejen zázemí Sankturinovského dvora, ale také z jedné strany provoz v přilehlé Vladislavově ulici a  z druhé v parku U Tří pávů.

Vzhledem k mohutnosti a výšce strom nemohl být „klasicky“ poražen,  zaměstnanci firmy Trango Kutná Hora postupovali po částech odshora dolů a nutno říct, že i když mnohý z kolemjdoucích jejich počínání sledoval s nostagickým pocitem, zároveň v duchu tleskal jejich zručnosti i odvaze.

FotogalerieMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinouMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinouMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinouMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinouMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinouMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinouMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinouMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinouMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinouMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinouMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinou
Autor článku: Vítězslav Hospes, autor fotogalerie: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM