Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 18. října 2018
logo

Mohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinou

Mohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinou
Mohutný strom zmizel z Kutné HoryFoto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 12.4.2018 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Nádherný strom (pajasan žláznatý) kousek pod ústředním kutnohorským náměstím ve středu 11. 4. dosloužil, dožil, padl k zemi.

Město Kutná Hora podalo oznámení o havarijním kácení poté, co soudní znalec konstatoval zásadní defekt – velmi rozsáhlou trhlinu (viz snímek ve fotogalerii), která hrozila rozlomením  a ohrožovala tak nejen zázemí Sankturinovského dvora, ale také z jedné strany provoz v přilehlé Vladislavově ulici a  z druhé v parku U Tří pávů.

Vzhledem k mohutnosti a výšce strom nemohl být „klasicky“ poražen,  zaměstnanci firmy Trango Kutná Hora postupovali po částech odshora dolů a nutno říct, že i když mnohý z kolemjdoucích jejich počínání sledoval s nostagickým pocitem, zároveň v duchu tleskal jejich zručnosti i odvaze.

FotogalerieMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinouMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinouMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinouMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinouMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinouMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinouMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinouMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinouMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinouMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinouMohutný strom navždy zmizel z centra Kutné Hory, věříme, že bude nahrazen stejně krásnou dřevinou
Autor článku: Vítězslav Hospes, autor fotogalerie: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Různé (3 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM